Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Чим дорожче енергоносії, тим більше ефект від економії енергії. Для виробництв, питання енергоефективності безпосередньо впливають на собівартість продукції.

 

Головне питання, де знайти кошти на поліпшення енергоефективності?

 

Компанії можуть брати гроші з обороту. Але зменшення оборотних коштів негативно позначається на бізнес-показниках. Скорочення запасу грошей в кризу може привести до зупинки роботи компанії.

 

Ситуація в сфері ОСББ та приватному секторі схожа тим, що у багатьох просто немає достатнього запасу грошей. Поширеним рішенням, буде отримання кредитів на енергозбереження. Зарубіжні організації, які виділяють значні кошти на економію енергії: Міжнародний банк реконструкції та розвитку, ЄБРР і Світовий банк. З українських гравців це: Ощадбанк, УкрГазБанк і ряд інших.

 

Також є ряд фондів, які виділяють гранти на енергозбереження.

 

Для отримання позики підприємство повинно довести чистоту і прибутковість свого бізнесу, а ОСББ повинно бути зареєстровано не раніше ніж за пів року до звернення і згоду на отримання позики повинні дати більше 60% мешканців. Для приватних осіб кредитних умов існує нескінченна кількість і вони змінюються від банку до банку. Для інвесторів, вкладення в заощадження енергії вважаються найбільш вигідними (розрахункова окупність 4-8 років).

 

Позики видаються на такі напрямки:

  • - Виробництво чистої енергії.

  • - Підвищення ефективності використання енергії.

 

Для фізичних осіб є наступні умови для отримання кредиту з відшкодуванням відсотків:

  • - заміна газового котла на електро або твердопаливний до 5000 грн ..

  • - покупка енергозберігаючого обладнання або матеріалів до 10 тис грн

Умови: виплата за три роки, ставка 25%, перший внесок 10%, сума від 1000 до 50 000.

 

Як оцінити чи варто вплутуватися в кредит?

У засобах масової інформації багато розмов про вигідність умов теплих позик, але насправді в питанні відносин з банком є ​​підводні камені. Основною проблемою є висока відсоткова ставка (близько 25%). І слід відразу врахувати комісію банку, яку він рахує від всієї суми і включає в перший платіж. Відзначимо, що держава відшкодовує частину цих відсотків (40 відсотків від тіла).

 

Для оцінки вигіднго використання банківського кредиту, вам слід провести енергоаудит будівлі або підприємства, визначитися з тим, які роботи можна провести без участі банку, і який економічний ефект вони принесуть.

 

Чим більше проблем з енергозбереженням в вашому домі, тим вигідніше брати кредити. Адже робота виконується зараз і зараз же ви отримуєте економію на комунальних платежах. У багатьох випадках деякі роботи можна фінансувати без участі банку.

 

В умовах децентралізації, багато областей мають значну допомогу на заходи з енергозбереження. Наприклад Львівська область виділяє кошти на погашення 20% від позикових коштів, в результаті людям залишається всього 5%. Допомога допомогою, але бажано віддавати кредити в самі короткі терміни, тоді і вигода від енергозбереження буде відчутна набагато раніше.

 

З нашого досвіду, для ОСББ кредитом вигідніше користуватися при модернізації інженерних систем (наприклад індивідуального теплового пункту), а утеплення намагатися зробити своїми силам. Для оцінки вигідності отримання кредитних кошти потрібно враховувати безліч чинників. Для ОСББ ми розробили простий калькулятор оцінки впливу кредиту на зростання місячних платежів.

 

Якщо у вас виникли питання щодо доцільності звернення за кредитом то телефонуйте нам і ми допоможемо вам визначитися.