Підвищуємо Вашу
енергоефективність

У сучасному світі все більше людей шукають незалежності. Хтось хоче бути незалежним від сусідів і переїжджає в свій заміський будинок. А хтось хоче бути незалежним від подорожчання енергоносіїв.

 

Якщо ви задумали будувати енергозберігаючий будинок, то починати бажано з проекту. При індивідуальному будівництві Ви можете взяти проект традиційного будинку і використовувати в ньому енергозберігаючі технології. Такі як LED лампи, розумні термостати, системи розумного будинку і т.д.

 

Але справжня енергоефективність даного рішення є сумнівною. Кращим рішенням буде проектування енергоефективного будинку "з нуля", понад завданням буде проектування пасивного будинку. Але дійсні терміни окупності будівництва пасивного будинку в Україні досить довгі. Слід враховувати що індивідуальне проектування займає чимало часу. Компромісним варіантом серед цих двох рішень буде проектування енергекономічного будинку на основі вже готового проекту з оцінкою його енергоефективності.

 

А що робити тим хто вже побудував будинок або живе в старому багатоквартирному будинку і хоче разом з сусідами перетворити його енергоефективний? Для всіх є одна порада. Як говориться в прислів'ї - Сім разів відміряй ... Перед тим як вплутуватися в будівництво бажано знати скільки буде коштувати експлуатація будинку після завершення будівельних робіт? На скільки будуть вигідними вкладення? Оцінка енергоефективності існуючого будинку називається енергоаудитом.

 

А оцінка енергоефективності проекту будинку складається з декількох етапів.

- Першим етапом явлется оцінка розташування будинку по сторонах світу. Великий вплив на енергоефективний будинок надають вибрані вікна, їх розміри і розташування відносно сторін світу.

- Другим етапом буде оцінка енергоефективності огороджувальних конструкцій (стін, перекриттів, покрівлі).

- Третій етап враховує оцінку енергоефективності інженерних рішень і систем. Перевіряють систему вентиляції-кондиціонування, систему опалення та гарячого водопостачання.

 

Після цього проводиться комплексна оцінка всіх факторів і видаються рекомендації щодо поліпшення проектних рішень, які впливають на енергоефективність будинку. Після узгодження архітектором вносяться необхідні зміни в проект. Варто зауважити що рішення, які перевіряються на папері стоять в десятки а то й сотні разів менше ніж зміни на будівництві.

 

Варто ще відзначити вплив на електроспоживання будинку енергозберігаючої технології освітлення LED лампами. Заміна старих ламп розжарювання на сучасні енергозберігаючі системи освітлення з датчиками руху і освітленості приносить значний ефект для економії. Заміна всіх освітлювальних приладів на світлодіодні має місце, якщо ви плануєте встановлювати у себе незалежну фотоелектричну систему. Або ви дуже обмежені в підведеній до будинку потужністі електромережі. Але ми хочемо вас застерегти від заміни енергозберігаючих лам на світлодіодні, це не приносить істотної економії і не окуповується впродовж розумного строку.


Якщо ви зібралися проектувати енергозберігаючий приватний будинок, то звертайтеся до нас. Ми проведемо незалежну оцінку енергоефективності проекту вашого будинку і допоможемо вашому архітектору в рази підвищити енергоефективність вашого будинку.