Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Ми часто зіштовхуємося з ситуацією, коли у наших клієнтів виникає потреба в аналізі роботи опалення. Це виникає тоді коли опалення монтується без проекту або в працюючу систему вносяться додаткові елементи.

 

Часто зустрічаються проблеми:

 

- Невірно підібрані радіатори. Водних кімнатах жарко а в інших холодно, спроби регулювання монтажними кранами підвищують навантаження на опалювальне обладнання і не приносять очікуваного ефекту. Зазвичай виправляється переробкою або переналагодження системи.

 

- Неправильне розміщення радіаторів. Знижується ефективність їх роботи, виникає нестача тепла. Вирішується перепідключеннями.

 

- Опалювальний агрегат не відповідає радіаторам. Відповідно вся можлива потужність не може бути реалізована. Коригується заміною опалювальних приладів або перенастроюванням.

 

- Котел підібраний без розрахунку тепловтрат будівлі. Найчастіше його потужність завищена. Це призводить до неефективної його роботі і збільшенні витрати газу. Вирішується заміною опалювального приладу на відповідний

 

- Опалення зібрано без проведення гідравлічного розрахунку. Відбивається в тому, що в далеких точках температура не піднімається до необхідних значень. Збільшення температури в магістралях призводить до перевитрати газу. Лікується балансуванням і установкою додаткового насоса.

- При реконструкції не враховано збільшення обсягу теплоносія. З збільшеним об'ємом не справляється циркуляційний насос. Радіатори не прогріваються. Може бути виправлено переналадкой ТП і установкою гідрострілки.

 

- Невірно розрахований тепла підлога. Підлога прогрівається недостатньо або нерівномірно. Бракує теплової потужності. Вирішується переробкою всієї теплої підлоги, заміною насоса, установкою додаткового радіатора.

 

Випадок з практики:

Спочатку був будинок з газовим котлом. Потужність його, як зазвичай, підібрана з запасом. Після реконструкції будинку його площа збільшилася в півтора рази. Сантехніки врізалися в стару систему опалення і додали ще дві гілки. В результаті, для старої частини будівлі перестало вистачати тепла. Клієнт вирішив що для повноцінного опалення потрібно встановити твердопаливний котел. Для заспокоєння совісті були викликані ми.

 

Що виявилося?

 

У зв'язку з впровадженням нових гілок, порушилося балансування. У новій частині будинку тепла було з надлишком (так як регулювання температури на радіаторах не передбачено мешканці відкривали вікна), в старій частині будівлі цього тепла не вистачало. Хоча за розрахунками потужності котла якраз повинно вистачати на будинок після реконструкції. Господар планував додатково встановити твердопаливних котел, для підігріву старої частини.

 

Для вирішення виниклих проблем ми рекомендували поставити автоматичний триходовий балансування клапан.

 

А для економії енергії встановити тижневий програматор з виносними радіо керованими термоголовки на кожен радіатор. Для підстраховки від сильних похолодань можлива установка теплоаккумулятора з теном. Він буде підключатися в нічний час і буде підігрівати будинок за нічним тарифом електроенергією.

 

Комплекс таких заходів не тільки забезпечить будинок необхідною енергією, а ще й принесе економію в 20%

 

Вартість впровадження цих заходів на 25% менше вартості твердопаливного котла. І це ми ще не рахували вартість його обв'язки і подальшого його обслуговування. Ми описали лише один із запропонованих варіантів вирішення. При виникненні аналогічних ситуацій ми рекомендуємо розглядати об'єкт більш комплексно.

 

Рекомендований план дій:

- Провести комплексний енергоаудит всієї будівлі і інженерії.

- Розробити програму зниження енергоспоживання починаючи з найменш витратних рішень.

- Оцінити терміни окупності кожного заходу і економічний ефект.

- А після цього комплексно підійти до поліпшення житла як єдиної структури.

-дже системні рішення дають значно більший ефект ніж сума, розрізнено проведених, заходів.

 

Якщо у вас виникли схожі проблеми і ви не знаєте куди звернутися. Звертайтеся до нас і ми знайдемо оптимальне рішення вашого завдання.