Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Рекомендації щодо оптимізації експлуатації інженерних систем

На сьогоднішній день, кожна будівля характеризується наявністю в ній інженерних систем. Функціями цих систем можуть служити:

- Забезпечення заданих параметрів мікроклімату (внутрішня температура в приміщеннях, вологість, кратність повітрообміну та інше.

- Забезпечення виконання технологічних процесів на виробництві.

- Супутнє забезпечення при наданні послуг.

 

До основних інженерних систем можна віднести: газо, тепло, водо, електропостачання, водовідведення, системи освітлення, вентиляції, кондиціонування, Газовідведення, ліфтові, системи стисненого повітря, сучасні телекомунікаційні та багато інших.

 

Але кожна з цих систем несе за собою витрати на експлуатацію, обслуговування, ремонт. Так от, щоб зменшити грошові витрати на утримання цих систем і використовують таку послугу, як оптимізацію інженерної інфраструктури.

 

Оптимізація інженерної інфраструктури будівлі - це проведення аналізу інженерно-технічних пристроїв, технологій, систем, які забезпечують параметри мікроклімату, виконання технологічних процесів, для мінімізації наведених витратах, при мінімальному споживанні енергетичних ресурсів і виділень СО2.

 

Проводити оптимізацію можна, як для вже функціонуючих будівель, так і для таких, які тільки будуються, або ж перебувати на стадії проектування. Так, як в нашій практиці ми стикалися не раз з ситуацією, коли при неправильному підході в проектуванні, заниженні інвестиційної складової в інженерні системи - замовник отримував на виході мережі з величезними експлуатаційними складовими, частими ремонтами і високою ціною на обслуговування.

 

Перевагами оптимізації інженерної інфраструктури будівлі можна назвати:

- Дозволяє обгрунтувати вибір інженерно-технічних пристроїв.

- Підбирає оптимальні характеристики для роботи інженерної системи.

- Аналізує забезпеченість енергетичними ресурсами об'єкта, і реалізує весь потенціал енергозбереження.

- Аналіз кожної системи з точки зору її значущості для даного об'єкта, з визначенням найбільш привабливих для проведення модернізації.

 

За допомогою яких структурних елементів можна домогтися економії, підвищення продуктивності інженерних систем? Наведемо приклад:

· Автоматизувати контроль за системами в будівлі.

· Контроль окремих елементів системи.

· Застосування різноманітних контролерів.

· Використання термостатичних клапанів.

· Включення в схеми датчиків освітленості.

· Впровадження пристосувань для датчиків присутності людей.

· Використання датчиків автоматизованого регулювання опалення приміщень в системах теплопостачання.

 

Основні етапи робіт з проведення оптимізації:

Етап 1. Визначення об'єкта оптимізації.

Етап 2. Обговорення параметрів, які потрібно буде забезпечувати.

Етап 3. Визначення цільових систем для оптимізації.

Етап 4. Роботи з діагностики характеристик вище перерахованих систем.

Етап 5. Надання рекомендацій з модернізації та підвищення енергетичної ефективності.

Етап 6. Практична реалізація рекомендацій

 

 Оптимізація експлуатації інженерних систем несе за собою величезний потенціал енергозбереження, підвищення комфорту перебування в будівлі, а також додаткові переваги. Фахівці нашої компанії, виконають оптимізацію, гарантуючи високу якість всіх робіт, виконаних за сучасними технологіями і з використанням інноваційного обладнання.