Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Навіщо нам берегти енергію?

 

Відповідь на це питання - досить таки проста. На даному етапі чубків просто не може вже обійтися без електроенергії, комфортного тепла взимку і без граничного числа послуг на реалізацію яких потрібно використовувати енергоресурси. З цього нам потрібно оптимізувати споживання енергії, для економії природних копалин ресурсів планети, а також при зростанні тарифів і власних коштів для приватного домогосподарства, житлового багатоквартирного будинку, офісу, підприємства.

 

Оптимізація, побудови програми енергозбереження, проведення енергетичного обстеження це і є інструменти за допомогою яких ми зможемо утримувати баланс між зростаючим попитом на енергоресурси і їхньої не безмежні.

Але перед етапом безпосередньою реалізацією нам потрібно провести техніко-економічне обґрунтування і підготувати бізнес план. Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) в проектах енергозбереження та підвищення рівня енергоефективності проводитися для аргументації доцільності вибору необхідного обладнання, удосконалення технології, проведення термомодернізації та інших процесів.

 

Зазвичай це актуально для житлового фонду, багатоквартирних будинків, підприємств, державних організацій. Як ми раніше описували, що також було б не погано скласти і бізнес план. Відмінність ТЕО від бізнес плану полягає у відсутності таких розділів як:

- Аналіз ринка.

- Побудова маркетингової стратегії.

- Аналізу ризиків.

 

Бізнес план в проектах з енергозбереження - це «дорожній покажчик» на шлях до комерційного успіху, або ж до суттєвої економії в оплаті за енергоносії. Бізнес план містить опис конкретних термінів з чітко розписаними заходами по реалізації, показниками і необхідними показниками.

 

При можливості отримання кредитних, грантових або виділення державних грошей - «бізнес-план» є обов'язковим документом.

 

Також цей документ служить «магнітом» для залучення інвесторів, які зможуть з легкістю і не на словах, а в цифрах оцінити Ваш проект. Але тут є тонка грань, якщо при оформленні ідеї зроблені помилки - проект ризикує ніколи не втілиться в життя. З цього ми завжди рекомендуємо користуватися послугами професійних консультантів.

 

Наведемо приблизний вигляд структури бізнес плану проектів з енергозбереження та підвищення енергоефективності для підприємства:

1. Титульний лист.

2. Резюме проекту.

3. Описи виду діяльності (для підприємства).

4. Маркетинг і збут продукції.

5. Виробничий і організаційний план.

6. Фінансової план.

7. Спрямованість і ефективність проекту.

8. Ризики, гарантії.

9. Додаткова інформація.

10. Додатки.