'));} Заходи з енергозбереження в аграрному секторі

Підвищуємо Вашу
енергоефективність

+38 044 27 73 611

+38 063 70 24 944

Зараз ми всі стикаємося з ситуацією обмеженості енергетичних ресурсів, постійно зростаючою ціною на електроенергію, газ, ну і поганим впливом на навколишнє середовище. З цього ми і приходимо до загальної концепції зниження споживання енергії, а не масштабування її виробництва.

Тема енергозбереження набирає обертів в масштабах країни, а зокрема і в сільському господарстві . Вже не всі господарства йдуть за принципом: «треба виростити і зібрати більше», а багато хто починає оптимізувати свою роботу, зменшувати витрати, собівартість виробництва.

Сільське господарство - одна з самих вагомих галузей економіки нашої країни. З цього заходи з енергозбереження в аграрному секторі повинні вирішуватися комплексно, так як рішення окремих питань не дадуть позитивний результат.

Перш ніж почати щось робити, потрібно розібратися з причинами проблем, так би мовити з «коренем», самого енергоємного продукцією сектора. Адже важливим фактором при ціноутворенні є якраз таки енергоємність. Сільське господарство, для підвищення конкурентоспроможності виходу на ринок, підтримка попиту на продукцію, що випускається, буде неодмінно стикатися з необхідністю модернізації, переобладнання і прийняття цілісної програми з енергозбереження,  де ключовим завданням буде підвищення продуктивності і відчутне зниження енергоємності.

І так, які ж енергоресурси споживає аграрний сектор?

До основних можна віднести:

  1. - Централізоване / децентралізоване споживання теплової енергії.

  2. - Природний газ.

  3. - Електрична енергія.

  4. - Різноманітні горючі матеріали, або ж ПММ (паливно-мастильні матеріали).

Звичайно ж споживання тих чи інших ресурсів залежить в першу чергу від роду діяльності та продукції, що випускається. Як ми вже говорили до вирішення енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності потрібно підходити комплексно.

Але зокрема перерахуємо деякі заходи з енергозбереження, які за нашим досвідом найбільш підходящі:

Економія електрики за допомогою модернізації систем освітлення, дотримання графіків роботи технологічного обладнання, його характеристик, вчасно проводити сервісне обслуговування, заміна старих машин на нові більш енергоефективні.

Використання біопалива , як спосіб збільшити термін служби двигуна, зменшити викиди СО2.

Використання комбінованих агрегатів для більш якісної обробки грунту.

Економія споживання води за допомогою крапельного поливу - за допомогою якого вода потрапляє безпосередньо в корінь, при зменшенні витрат води в 2-3 рази.

Збільшення числа вторинних енергетичних ресурсів для обігріву приміщень в оренду, технічних складів і багатьох інших об'єктів.

Будівництво біогазових установок для скорочення витрат на обслуговування сільського господарства.

Рекуперація тепла , що виділяється від тварин.

Альтернативні джерела енергії - для переходу на автономне тепло та електропостачання. І багато інших.

Енергозбереження в сільському господарстві є обов'язковим інструментом при отриманні додаткового заробітку і правильного ведення бізнесу.

Компанія «SVN Energy» займається і такими питаннями, як енергозбереження в сільському господарстві. Ми розробляємо найсучасніші та ефективні технології і способи, які дозволять фермерам суттєво знизити витрати на електроенергію, опалення, вентиляцію та інші енергоємні процеси.