'));} Архітектурне проектування енергозберігаючих будинків

Підвищуємо Вашу
енергоефективність

+38 044 27 73 611

+38 063 70 24 944

З ростом цін не енергоносії поняття "енергозберігаюче проектування" стало ще більш популярним в Україні. Словом енергоефективність, вже нікого не здивуєш. Майже всі будівельні матеріали мають маркування про дивовижні енергозберігаючі властивості. Але чи все впирається в матеріали та інженерне обладнання?

Ми впевнені, що ні, адже навіть з самого неефективного матеріалу можна побудувати енергоефективний котедж знаючи певні принципи проектування. Енергоефективні матеріали дозволяють нам оптимізувати вартість будівництва.

Для будівлі, його енергозберігаючі якості далеко не найголовніше. У всьому потрібна "золота середина" . І робота архітектора полягає в тому, щоб цю золоту середину знайти. Адже кожен будинок, - це відображення побажань його господарів. Одним потрібен великий котедж з басейном, іншим досить скромного житла площею 50 м². Але є одна загальна вимога до оселі. Це комфорт і безпека для проживання. І третім чинником є ​​економія, і в процесі будівництва, і в процесі експлуатації.

При проектуванні енергоефективного комплексу, завдання архітектора складні і різноманітні. Традиційні будівлі оцінюються з точки зору їх зовнішнього вигляду, зручності планування і надійності конструкцій. Енергоефективні будівлі доповнюють цей список вимог максимальним збереженням енергії при максимальному комфорті для мешканців. А якщо ми розглядаємо бізнес споруди, то вимоги безпеки і економії в процесі експлуатації набувають ще більшого значення. Адже заощаджене, - це як зароблене.

За рахунок яких основних архітектурних принципів це досягається?

- Компактність форми будинку. Чим менші площі зовнішніх огороджувальних конструкцій, тим менше тепла через них йде.

- Правильне розташування котеджу на ділянці. Мешканців потрібно одночасно захистити від північного вітру взимку, забезпечити достатньою кількістю сонячного світла і одночасно не допустити перегріву влітку.

- Вибір правильних рішень, при яких мінімізуються транзитні площі (хол і коридори), а комори, котельні, гаражі є додатковим захистом.

- Використання правильних матеріалів і розробка конструктивних вузлів, які зручні для реалізації будівельниками і забезпечують надійну теплоізоляцію

- Підбір концептуальних схем р озміщення енергоефективного обладнання, які використовують відновлювані джерела енергії.

Це тільки основна частина завдань і вимог до енергоефективного будинку. Основна мета архітектора зробити так, щоб цей комплекс рішень був гармонійний, зручний і подобався господарям. А якщо додати вимогу щоб ці рішення відповідали нормам пасивного будинку, то тут з'являється місце для справжнього архітектурного таланту. У проектуванні багатоповерхових будинків важливо дотриматися вимог міської влади, гармонійно вписати будівлю в існуючий ансамбль будівель. Розробити зручні інфраструктурні рішення.

Підсумовуючи можна сказати, що у кожної будівлі є своє призначення, але вимоги зручної і економічної експлуатації притаманні їм усім.

Якщо ви хочете спроектувати і побудувати свій енергозберігаючий будинок, то звертайтеся до нас. Наші архітектори мають багаторічний досвід проектування і є експертами в енергоефективних рішеннях.