'));} Енергоефективний енергозберігаючий будинок - розробка SVN-Energy

Підвищуємо Вашу
енергоефективність

+38 044 27 73 611

+38 063 70 24 944

Бажання побудувати комфортний і надійний будинок було у людей завжди. Але останнім часом, у зв'язку зі зміною способу життя і підвищенням вартості енергоресурсів, бажання заощадити на утриманні будинку стає пріоритетним.

Але як це зробити без втрати комфорту?

Тут ми плавно підходимо до теми енергоефективних будинків. Давайте відразу розберемося з термінами. Енергоефективна будівля використовує мінімум ресурсів, які нам доводиться купувати (газ, електрику, дрова) і максимум доступних нам без вкладень (сонячна енергія, доступне тепло, рекуперація). У всьому світі цій темі приділяють все більше уваги, адже близько 25% енергоспоживання планети йде на підтримку комфорту у наших будинках. І економія цих ресурсів життєво необхідна не просто для зниження рахунків за тепло і електроенергію, -  це питання майбутнього наших дітей.

Як зробити будинок енергозберігаючим на стадії проектування ми розповімо в цьому розділі.

Все починається з роботи архітектора. Він вибирає оптимальне місце для розміщення на ділянці з точки зору використання сонячної енергії та захисту від холодних зимових вітрів. Після цього приходить черга розробки планувальних рішень. На цьому етапі ми визначаємося з типами і конфігурацією приміщень, розміщенням і розмірами вікон для отримання безкоштовної сонячної енергії і одночасно намагаємося уникнути річного перегріву. Форма енергозберігаючого будинку повинна бути оптимальною за співвідношенням площі підлоги та зовнішніх стін. Ідеально - куб або півсфера (у таких рішень є складнощі в реалізації). Далі настає черга вибору конструктивних матеріалів. Ми повинні максимально зменшити тепловтрати через зовнішні стіни, вікна, дах при розумній вартості їх втілення. Якщо на покрівлі планується установка фотоелектричних панелей, то кут нахилу зкату і його розміри повинні бути оптимальними для максимального вироблення енергії. Також, на етапі проектування, відбувається підбір інженерних систем. Якщо будинок у нас енергозберігаючий, то і інженерія повинна бути високоефективною. У таких будинках, бажано,  для опалення використовувати теплові насоси, а для вентиляції - установки з рекуперацією тепла. За оптимальної роботою всіх систем стежить "розумний будинок".

Після архітектурного етапу вступає в роботу конструктор. Він розробляє надійні конструктивні вузли без містків холоду. А ця робота не менш важлива, ніж робота архітектора. Адже потрібно знайти такі рішення, які будуть не тільки ефективними і надійними але і реалізовані будівельниками.

Одночасно з конструкціями розробляються креслення інженерних систем і схеми автоматизації їх роботи.

В даний момент, Україна плавно підходить до стандартів енергозбереження європейського союзу, але на це потрібен час. А тарифи ростуть вже зараз і зупинятися не планують. Тому ми всім намагаємося розповідати про доступні методи проектування енергозберігаючих та пасивних будинків. До одного з таких інструментів належать програма з проектування пасивних будинків. Вона дозволяє оцінити вплив архітектурних і конструктивних рішень на фактичне енергоспоживання будинку вже на стадії розробки ескізного проекту. Цей інструмент дозволяє нам отримувати необхідні дані не тільки при розробці нових проектів, але і для оцінки рішень при реконструкції існуючих будівель.

Додатково слід сказати і про екологію. Європейські стандарти енергоефективного будівництва передбачають не тільки скорочення викидів СО в процесі експлуатації будинку, але і їх мінімізацію під час будівельних процесів. Для цього слід вибирати матеріали, на виробництво яких витрачається найменша кількість енергії . Після закінчення терміну служби будинку, всі матеріали, з яких він побудований, повинні мати можливість переробки. З 2002 року будівництво неенергоефективних будинків в Європі заборонено законодавчо.

З 2017 року й в Україні вводиться обов'язкова розробка енергетичного паспорта для нових будівель. У цьому документі буде відзначений клас його енергоефективності та плановане споживання енергії. Детальніше про цей документ тут->

Для української людини будинок, про який він мріяв багато років, обов'язково повинен бути максимально надійним і довговічним. І заради цього багато хто нехтує енергозбереженням. Найпопулярнішими будівельними матеріалами є цегла і бетон, а будинки  з дерева вважаються тимчасовими будівлями для дачі. Хоча в усьому світі це не так.

К онцепція "сталого будівництва", яка підтримується цивілізованими країнами, має на увазі те, що будівля повинна знаходиться в рівновазі з природою, людиною без заподіяння шкоди навколишньому світу. Тому в таких будівлях поширене застосування матеріалів вторинної переробки сировини, які при потребі легко утилізуються. “Сталі " селища проектуються з урахуванням самостійного забезпечення себе енергією при інтелектуальному енергообміні між домогосподарствами. Дедалі більшого поширення набувають електромобілі.

І завдання сучасних проектантів не тільки розробити енергоефективне будівлю по відомим принципам, але і оцінити перспективні рішення, а також підготувати основу для зручного їх впровадження.

Якщо ви зацікавлені в розробці проекту свого майбутнього енергозберігаючого будинку, то звертайтеся до нас. Наші архітектори і конструктори мають великий досвід у проектуванні таких об'єктів.