Проектування енергоефективних рішень /poslugi/proektuvannya Tue, 04 Dec 2018 20:29:02 +0000 Joomla! - Open Source Content Management uk-ua Розділ "Енергоефективність" у складі проектної документації об'єктів /poslugi/proektuvannya/rozdil-energoefektivnist-u-skladi-proektnoji-dokumentatsiji-ob-ektiv /poslugi/proektuvannya/rozdil-energoefektivnist-u-skladi-proektnoji-dokumentatsiji-ob-ektiv

Розділ "Енергоефективність" у складі проектної документації об'єктів

 

Згідно встановленого стандарту ДСТУ Б А.2.2-8:2010, при проектуванні житлових і громадських будинків, вимагається від замовника виконання розділу "Енергоефективність". Він є складовою проектної документації, де відображаються та узагальнюються рішення проекту з реалізації вимог щодо енергозбереження та енергетичної ефективності будинків згідно  ДБН В.1.2-11.

Вимоги встановлюються замовником у "Завданні на проектування" згідно з додатком Д ДБНа.2.2-3. До розділу "Енергоефективність" додається енергетичний паспорт будинку згідно з ДБН В.2.6-31:2016. Складання розділу відбувається на підставі вимог чинних нормативних документів, що встановлюють вимоги до показників енергоефективності будинків.

Розділ "Енергоефективність" входить до складу проекту житлових будинків згідно з ДБН В.2.2-15 та громадських будинків згідно з  ДБН В.2.2-9. У розділі прописані узагальнені рішення окремих частин проекту щодо дотримання вимог з енергоефективності, вжиття заходів ефективного використання енергії, виконання основної вимоги "економія енергії" згідно з ДБН В.1.2-11, визначення класу енергетичної ефективності будинку згідно з ДБН В.2.6-31, ДСТУ-Н Б А.2.2-5.

 Розділ складається з:

- пояснювальної записки з результатами розрахунків теплотехнічних показників огороджу вальних конструкцій згідно з вимогами ДБН В.2.6-31:2016 (розрахунок опору теплопередачі, теплостійкості, повітропроникності, тепловологісного стану огороджувальних конструкцій та ін);

- розрахунку тепловтрат будинку на опалення згідно з ДБН В.2.6-31:2016;

- посилання на розділ проектної документації з проектування раціональної площі світлопрозорих конструкцій згідно з ДБН В.2.5-28. У разі значного перевищення нормативне необхідної площі світлових прорізів – обґрунтування доцільності;

- показники енергетичної ефективності інженерних систем та обладнання будинку згідно з вимогами СНиП 2.04.05 та інших чинних нормативних документів тощо;

- енергетичний паспорт будинку згідно з ДБН В.2.6-31, ДСТУ-Н Б А.2.2-5;

- енергопотреби ГВП, енергоспоживання ГВП,аналіз енергоспоживання при інсоляції;

- та ін.

 Розділ (близько 60 сторінок розрахунків) складається під час розроблення проекту та прив'язується до умов конкретної будівлі  на стадії "Проект" або "Робочий проект" в залежності від категорії складності будинку згідно з ДБН А.2.2-3.

Ми допоможимо Вам  у виконанні розділу  "Енергоефективність" для проектної документації об'єкту!

Звертайтесь до нас: 

+38 063 702 49 44 та ми відповімо на всі Ваші запитання. 

 

]]>
[email protected] (Super User) Проектування Fri, 11 May 2018 10:18:23 +0000
Розробка проектів енергоефективних будинків /poslugi/proektuvannya/rozrobka-proektiv-energoefektivnikh-budinkiv /poslugi/proektuvannya/rozrobka-proektiv-energoefektivnikh-budinkiv

 

Бажання побудувати комфортний і надійний будинок було у людей завжди. Але останнім часом, у зв'язку зі зміною способу життя і підвищенням вартості енергоресурсів, бажання заощадити на утриманні будинку стає пріоритетним.

 

Але як це зробити без втрати комфорту?

 

Тут ми плавно підходимо до теми енергоефективних будинків. Давайте відразу розберемося з термінами. Енергоефективна будівля використовує мінімум ресурсів, які нам доводиться купувати (газ, електрику, дрова) і максимум доступних нам без вкладень (сонячна енергія, доступне тепло, рекуперація). У всьому світі цій темі приділяють все більше уваги, адже близько 25% енергоспоживання планети йде на підтримку комфорту у наших будинках. І економія цих ресурсів життєво необхідна не просто для зниження рахунків за тепло і електроенергію, -  це питання майбутнього наших дітей.

 

Як зробити будинок енергозберігаючим на стадії проектування ми розповімо в цьому розділі.

 

Все починається з роботи архітектора. Він вибирає оптимальне місце для розміщення на ділянці з точки зору використання сонячної енергії та захисту від холодних зимових вітрів. Після цього приходить черга розробки планувальних рішень. На цьому етапі ми визначаємося з типами і конфігурацією приміщень, розміщенням і розмірами вікон для отримання безкоштовної сонячної енергії і одночасно намагаємося уникнути річного перегріву. Форма енергозберігаючого будинку повинна бути оптимальною за співвідношенням площі підлоги та зовнішніх стін. Ідеально - куб або півсфера (у таких рішень є складнощі в реалізації). Далі настає черга вибору конструктивних матеріалів. Ми повинні максимально зменшити тепловтрати через зовнішні стіни, вікна, дах при розумній вартості їх втілення. Якщо на покрівлі планується установка фотоелектричних панелей, то кут нахилу зкату і його розміри повинні бути оптимальними для максимального вироблення енергії. Також, на етапі проектування, відбувається підбір інженерних систем. Якщо будинок у нас енергозберігаючий, то і інженерія повинна бути високоефективною. У таких будинках, бажано,  для опалення використовувати теплові насоси, а для вентиляції - установки з рекуперацією тепла. За оптимальної роботою всіх систем стежить "розумний будинок".

 

Після архітектурного етапу вступає в роботу конструктор. Він розробляє надійні конструктивні вузли без містків холоду. А ця робота не менш важлива, ніж робота архітектора. Адже потрібно знайти такі рішення, які будуть не тільки ефективними і надійними але і реалізовані будівельниками.

 

Одночасно з конструкціями розробляються креслення інженерних систем і схеми автоматизації їх роботи.

 

В даний момент, Україна плавно підходить до стандартів енергозбереження європейського союзу, але на це потрібен час. А тарифи ростуть вже зараз і зупинятися не планують. Тому ми всім намагаємося розповідати про доступні методи проектування енергозберігаючих та пасивних будинків. До одного з таких інструментів належать програма з проектування пасивних будинків. Вона дозволяє оцінити вплив архітектурних і конструктивних рішень на фактичне енергоспоживання будинку вже на стадії розробки ескізного проекту. Цей інструмент дозволяє нам отримувати необхідні дані не тільки при розробці нових проектів, але і для оцінки рішень при реконструкції існуючих будівель.

 

Додатково слід сказати і про екологію. Європейські стандарти енергоефективного будівництва передбачають не тільки скорочення викидів СО в процесі експлуатації будинку, але і їх мінімізацію під час будівельних процесів. Для цього слід вибирати матеріали, на виробництво яких витрачається найменша кількість енергії. Після закінчення терміну служби будинку, всі матеріали, з яких він побудований, повинні мати можливість переробки. З 2002 року будівництво неенергоефективних будинків в Європі заборонено законодавчо.

 

З 2017 року й в Україні вводиться обов'язкова розробка енергетичного паспорта для нових будівель. У цьому документі буде відзначений клас його енергоефективності та плановане споживання енергії. Детальніше про цей документ тут->

 

Для української людини будинок, про який він мріяв багато років, обов'язково повинен бути максимально надійним і довговічним. І заради цього багато хто нехтує енергозбереженням. Найпопулярнішими будівельними матеріалами є цегла і бетон, а будинки  з дерева вважаються тимчасовими будівлями для дачі. Хоча в усьому світі це не так.

 

Концепція "сталого будівництва", яка підтримується цивілізованими країнами, має на увазі те, що будівля повинна знаходиться в рівновазі з природою, людиною без заподіяння шкоди навколишньому світу. Тому в таких будівлях поширене застосування матеріалів вторинної переробки сировини, які при потребі легко утилізуються. “Сталі " селища проектуються з урахуванням самостійного забезпечення себе енергією при інтелектуальному енергообміні між домогосподарствами. Дедалі більшого поширення набувають електромобілі.

 

 І завдання сучасних проектантів не тільки розробити енергоефективне будівлю по відомим принципам, але і оцінити перспективні рішення, а також підготувати основу для зручного їх впровадження.

 

Якщо ви зацікавлені в розробці проекту свого майбутнього енергозберігаючого будинку, то звертайтеся до нас. Наші архітектори і конструктори мають великий досвід у проектуванні таких об'єктів.

]]>
[email protected] (Super User) Проектування Thu, 29 Sep 2016 06:31:58 +0000
Розробка проектів інженерних систем з використанням альтернативних джерел енергії /poslugi/proektuvannya/rozrobka-proektiv-inzhenernikh-sistem-z-vikoristannyam-alternativnikh-dzherel-energiji /poslugi/proektuvannya/rozrobka-proektiv-inzhenernikh-sistem-z-vikoristannyam-alternativnikh-dzherel-energiji

 

З кожним днем ​​використання альтернативної енергетики все більше набирає популярності. А все це тому, що потреба в енергії у нас зростає, природні енергоресурси не безмежні, а питаннями енергозбереження та підвищення енергоефективності практично ніхто толком не займається.

 

Використовуючи іноземний опит, після значного зростання тарифів, в Україні, також починається стрімкіше зростання використання поновлюваних джерел для генерації теплової та електричної енергії. Держава всіляко намагається стимулювати розвиток даної галузі. У перспективних планах довести частку альтернативних джерел в загальному енергетичному балансі до 20%.

 

Наша компанія “SVN Energy” також слідує світовому досвіду і рекомендує нашим клієнтам, при можливості, інтегрувати у власні інженерні мережі - енергію вітру, сонця, води.

 

Ми розробляємо різноманітні системи під індивідуальні можливості і завдання клієнта. Ось деякі з них:

· генерація електроенергії за допомогою сонця і вітру (повністю автономне або ж з підключенням до центральної системи);

· системи для постачання гарячої води на базі сонячної радіації;

· альтернативне тепло і холодопостачання на основі теплових насосів ( «вода / вода», «повітря / вода», «грунт / вода», «гібридні» та інші);

· системи з використанням біопалива;

· індивідуальні замовлення такі як: відбір теплоти від холодильної установки, побудова вертикального ґрунтового теплообмінника, «теплі фасади»;

· пропонуємо концепцію комплексної автоматизації інженерних систем, об'єднаних системою управління будівлею;

 

Також крім пошуку способів отримання енергії від поновлюваних джерел, альтернативна енергетика може використовувати технічні рішення по збору енергії від різних джерел. Так ми можемо доповнювати або ж збільшувати продуктивність: сонячні колектори - тепловими насосами, а сонячні панелі - централізованою електрикою при недостачі потужністі.

 

Використовуючи альтернативну енергетику автономно або ж у поєднанні з традиційними джерелами, ми отримуємо незалежність, істотну економію коштів і звичайно ж дбаємо про навколишнє середовище.

 

Роботи по установці, а також експлуатації таких систем повинні виконуватися тільки фахівцями, так як вони несуть відповідальність за правильну і безпечну роботу. Це буде розумним рішенням з перспективою на багато років.

 

Наші переваги як компанії:

Багаторічний досвід в ефективному використанні альтернативних джерел.

- Колектив кваліфікованих працівників, про яких говорять відгуки задоволених клієнтів.

- Грамотне технічне і сервісне обслуговування, так як, окрім монтажу, обслуговування відіграє головну роль в забезпеченні працездатності систем альтернативних джерел енергії.

]]>
[email protected] (Super User) Проектування Thu, 29 Sep 2016 06:28:09 +0000
Архітектурне проектування енергозберігаючих будинків /poslugi/proektuvannya/arkhitekturne-proektuvannya-energozberigayuchikh-budinkiv /poslugi/proektuvannya/arkhitekturne-proektuvannya-energozberigayuchikh-budinkiv

 

З ростом цін не енергоносії поняття "енергозберігаюче проектування" стало ще більш популярним в Україні. Словом енергоефективність, вже нікого не здивуєш. Майже всі будівельні матеріали мають маркування про дивовижні енергозберігаючі властивості. Але чи все впирається в матеріали та інженерне обладнання?

 

Ми впевнені, що ні, адже навіть з самого неефективного матеріалу можна побудувати енергоефективний котедж знаючи певні принципи проектування. Енергоефективні матеріали дозволяють нам оптимізувати вартість будівництва.

 

Для будівлі, його енергозберігаючі якості далеко не найголовніше. У всьому потрібна "золота середина". І робота архітектора полягає в тому, щоб цю золоту середину знайти. Адже кожен будинок, - це відображення побажань його господарів. Одним потрібен великий котедж з басейном, іншим досить скромного житла площею 50 м². Але є одна загальна вимога до оселі. Це комфорт і безпека для проживання. І третім чинником є ​​економія, і в процесі будівництва, і в процесі експлуатації.

 

При проектуванні енергоефективного комплексу, завдання архітектора складні і різноманітні. Традиційні будівлі оцінюються з точки зору їх зовнішнього вигляду, зручності планування і надійності конструкцій. Енергоефективні будівлі доповнюють цей список вимог максимальним збереженням енергії при максимальному комфорті для мешканців. А якщо ми розглядаємо бізнес споруди, то вимоги безпеки і економії в процесі експлуатації набувають ще більшого значення. Адже заощаджене, - це як зароблене.

 

За рахунок яких основних архітектурних принципів це досягається?

- Компактність форми будинку. Чим менші площі зовнішніх огороджувальних конструкцій, тим менше тепла через них йде.

- Правильне розташування котеджу на ділянці. Мешканців потрібно одночасно захистити від північного вітру взимку, забезпечити достатньою кількістю сонячного світла і одночасно не допустити перегріву влітку.

- Вибір правильних рішень, при яких мінімізуються транзитні площі (хол і коридори), а комори, котельні, гаражі є додатковим захистом.

- Використання правильних матеріалів і розробка конструктивних вузлів, які зручні для реалізації будівельниками і забезпечують надійну теплоізоляцію

- Підбір концептуальних схем розміщення енергоефективного обладнання, які використовують відновлювані джерела енергії.

 

Це тільки основна частина завдань  і вимог до енергоефективного будинку. Основна мета архітектора зробити так, щоб цей комплекс рішень був гармонійний, зручний і подобався господарям. А якщо додати вимогу щоб ці рішення відповідали нормам пасивного будинку, то тут з'являється місце для справжнього архітектурного таланту. У проектуванні багатоповерхових будинків важливо дотриматися вимог міської влади, гармонійно вписати будівлю в існуючий ансамбль будівель. Розробити зручні інфраструктурні рішення.

 

Підсумовуючи можна сказати, що у кожної будівлі є своє призначення, але вимоги зручної і економічної експлуатації притаманні їм усім.

 

Якщо ви хочете спроектувати і побудувати свій енергозберігаючий будинок, то звертайтеся до нас. Наші архітектори мають багаторічний досвід проектування і є експертами в енергоефективних рішеннях.

]]>
[email protected] (Super User) Проектування Thu, 29 Sep 2016 06:25:47 +0000
Будівельне проектування і конструювання /poslugi/proektuvannya/budivelne-proektuvannya-i-konstruyuvannya /poslugi/proektuvannya/budivelne-proektuvannya-i-konstruyuvannya

 

Наші фахівці здійснюють розробку як проектної, так і конструкторської документації об'єктів, які знаходяться на стадії:

- Будівництва

- Розширення

- Реконструкції

- Капітального ремонту

- Технічного переозброєння

- Інженерної модернізації

- Термосанацї

 

З огляду на діяльність компанії в сфері енергозбереження та підвищення енергоефективності, ми стикалися з різноманітними будівлями, спорудами, складами для різних цілей. За допомогою енергетичного обстеження знаходили проблеми надмірного споживання енергоресурсів (газу, електроенергії, води, тепла). Наступним етапом замовнику пропонувалися заходи для поліпшення ефективності використання енергії.

 

Варто відзначити, що це були не стільки старі 30,40, 50 - літні будівлі, а й будівлі, які відносно недавно ввелися в експлуатацію. Основними проблеми приховувалися, як раз в неправильному підході до будівельного проектування і конструювання. Все це потім виливалося в надмірні витрати на опалення, освітлення, ГВС, і власник будівлі просто звертався до нас з приводу проведення енергоаудиту, щоб усунути прогалини в проектуванні.

 

Виділимо основні, типові помилки при неенергоефективному проектуванні:

Ø Типовий проект, який переходить «з рук в руки»

Ø На етапі проектування закладені неякісні матеріали та технології

Ø Нерозуміння проектанта поняття «енергоефективність»

Ø Відсутність комунікацій на рівні «замовник - проектант»

Ø Дуже стиснені терміни на розробку проекту

Ø Проектування і будівництво стартують разом

Ø Думка про те, що якщо є проект, то монтажники зроблять все правильно

Ø А також багато інших дрібних проблем, які потім збираються в величезну купу у звіті з енергоаудиту на 60 сторінок.

 

Тому ми рекомендуємо вже на етапі вибору компанії, яка буде займатися будівельним проектуванням і конструюванням, потрібно ретельно вивчити портфоліо, підходи до розробки проекту. Що хотілося б відзначити, - є у нашої компанії. Як вже говорилося, грунтуючись на численних енергетичних обстеженнях, ми зібрали кваліфікованих інженерів, проектувальників, енергоаудиторів, які всебічно вивчать майбутній об'єкт. Також при виконанні замовлення ми користуємося новітнім програмним забезпеченням європейської якості. Під час проектування, виконуємо технічні розрахунки, відтворюємо схеми, графіки, складаємо специфікації на основі понять енергоефективності та енергозбереження.

 

Ставимо перед собою завдання  закласти в проекті нормативну міцність, тривалу експлуатацію об'єкта, виключити перевитрату матеріалів і забезпечити мінімальні витрати на обслуговування будівлі в майбутньому.

 

Терміни виконання проектів визначаються згідно з договором, після узгодження з замовником.

]]>
[email protected] (Super User) Проектування Thu, 29 Sep 2016 06:24:05 +0000