Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Автоматизация підприємств для підвищення енергозбереження.

За статистикою, на опалення і охолодження будівель влітку витрачається 85% від загальних енерговитрат, а на освітлення - 15%.

Рішення для автоматизації інженерних систем дозволяють значно знизити енергоспоживання із застосуванням "розумних" алгоритмів.

У 2008 році в ЄС прийнята директива, по якій до 2020 року ставляться цілі щодо скорочення споживання енергії на 20%, зниження викидів парникових газів на 20%, досягнення 20% рівня ВДЕ. І відповідно назва цієї директиви: "20-20-20"

Зараз Європейський Союз активно надає підтримку тим забудовникам, які будують енергоефективні будинки, що дозволить істотно знизити енергоспоживання і викиди СО2. Особлива увага приділяється домівкам з нульовим споживанням "0-Homes"

Вже побудовані будинки поділяються на типи відповідно до потенціалу економії ресурсів. Для цього створюються експлуатаційні профілі комплексів. Вони відображають умови експлуатації, присутність людей, режими роботи інженерії (охолодження, опалення, вентиляція), клас енергоефективності ...

А - клас ефективного використання енергії - високий рівень енергоефективності систем автоматизації будівлі (САЗ) та управління технічними системами (УТС), реалізовано управління кліматичною технікою, витратою енергії і відбувається постійна оптимізація енергоспоживання.

B - клас має інженерію з удосконаленими САЗ і окремими елементами УТС. Зазвичай, - це системи контролю енергії та управління кліматом.

С - клас має звичайні рішення по управлінню. Термостатичні головки на радіаторах відсутні. Не ведеться контроль витрати енергії.

D - неефективні САЗ. Підлягають обов'язковій модернізаціі. Будівництво таких нових споруд не допускається.

Наприклад для класу D характерні наступні особливості: функції автоматизації відсутні, не мають електронних контролерів, витрата енергії не контролюється. Працює або обігрів або охолодження, вентиляція працює безперервно. Незважаючи на те, що люди в приміщенні знаходяться тільки 10-11 годин. 

На противагу цьому, клас А має максимальний рівень енергозбереження за рахунок найсучасніших САЗ і УТС, впроваджений інтелектуальний контроль за включенням опалення і вентиляції. Є прив'язка до присутності людей в приміщенні.

Після аналізу великої кількості експлуатаційних профілів, можна зробити висновки: значне зниження енергоспоживання можна забезпечити в концертних і конференц-залах, торгових закладах. У готелях, офісах, школах, дитячих садках та ресторанах можна також значно поліпшити ситуацію. Але у будівлях де люди перебувають цілодобово, наприклад, в медичних закладах,  економія буде незначною.

Впровадження рішень по автоматизації будівель дозволяє значно знизити енергоспоживання без зміни конструктивних властивостей.

Орієнтовна економія ресурсів при досягненні класу А , у порівнянні з С:

офіси - 43%; школи - 34%; лікарні - 18%; готелі - 42%; ресторани - 40%; магазини та торгові центри - 49%; житлові будинки - 27%.

Аналіз експлуатаційних профілів дозволяє розробити ефективну програму роботи інженерних систем. Наприклад: аналізується прогноз погоди і може бути заблоковано включення системи опалення так, як до завершення робочого дня залишається 2 години (температура в неробочий час налаштована на +16) і за прогнозом очікується потепління. 

Зауважимо, що для того щоб відповідати критеріям енергоефективного будинку, воно повинно мати не тільки сучасну інженерію, а й відповідні теплотехнічні характеристики.

 Якщо ви хочете запровадити у своєму комплексі рішення по управлінню інженерними системами,то звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам розробити правильний алгоритм, і підібрати необхідне обладнання.