Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Одним з найбільш перспективних способів позбавиться від викопних енергоресурсів - це використання альтернативних джерел енергії.

 

У цій статті ми звернемо увагу використання сонячних колекторів.

 

Як відомо сонячні колектори є досить таки прогресуючим інструментом, за допомогою якого Ви в першою чергу зможете забезпечити себе гарячою водою, а також у Вас з'явиться можливо підживлення системи опалення в зимовий період року.

 

І так, що ж таке сонячні колектори?

 

Перш за все - це теплообмінник, головною функцією якого є перетворення сонячної енергії в теплову енергії теплоносія, а вже завданням теплоносія є нагрів води в баку, резервуарі, али системі опалення.

 

Як ми вже з'ясували колектора використовуються для нагріву води в різних цілях: ГВП, опалення, для басейнів. З цього на першому етапі потрібно визначиться для якої конкретної мети ми будемо его використовувати?

 

Після постановки мети ми переходимо до вибору виробника і моделі самого пристрою, адже їх уже на ринку величезна кількість. То яка на даній момент є класифікація?

 

Всю групу сонячних колекторів можна розділити на:

- Плоскі:

· У яких до переваг можна віднести їх невисоку ціну при досить таки високої продуктивності в літні час року

· В недоліках слід зазначити дуже низький ККД в зимовий період, високу трудомісткість при установці, цей колектор є цілісною нерозбірними конструкцією.

 

Також існує підвид плоских колекторів - вакуумні плоскі колектора. Вони володіють максимальною продуктивністю в своєму класі за рахунок створення всередині короба вакууму. Однак ціна на них дуже висока і вимагає виконання складного монтажу.

- Трубчасті вакуумні сонячні колектори:

· З переваг у них виділяємо досить таки простий монтаж, більший ККД в зимові пору року в порівнянні з плоскими, за рахунок наявності вакууму і мінімальних тепло втрат;

· Недоліки: деякі моделі не можуть працювати під високим тиском, також деякі підвиди не працюю взимку.

 

Підвиди трубчастих:

- Коаксіальні вакуумні трубки прямого нагріву (не працюю взимку)

- Коаксіальні вакуумні трубки з системою heat-pipe

- Коаксіальні вакуумні трубки з системою U-type

- Пір'яні вакуумні трубки

 

Ми вивчили що це таке і які завдання можна вирішити, які види є, їх плюси і мінуси. Далі нам потрібно вивчити Вашу кліматичну зону, так як ефективність роботи безпосередньо залежить від сонячної інсоляції (сонячного випромінювання). Це допоможе нам оцінити як середньорічну продуктивність так і показники роботи в зимовий і літній період. У розрахунках використовуються усереднені дані по сонячному випромінюванню і погоді наведені на 1м2 певного типу колектора.

 

Наступним кроком не змінюючи нашим підходам, після визначення цілей і завдань йде вибір моделі з конкретними характеристиками.

 

 Підбираємо всілякі комплектуючі:

- Контролери;

- Розширювальні бачки;

- Гофри і труби;

- Насосні станції;

- Баки накопичувачі і так далі;

 

і переходить до завершального етапу - створення схеми для виконання поставленого завдання.