Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Твердопаливні котли

Багато людей зараз задають собі питання: Чи можна побудувати систему опалення на твердопаливному котлі і при цьому досягти комфорту в обслуговуванні та стотної економії палива?

 

Та це можливо! Але з певними умовами. На жаль, немає універсального рішення, яке можна використовувати для всіх і по всюди. З власного досвіду, ми можемо сказати, що тільки індивідуальний підхід до кожного замовника може забезпечити золоте правило «ціна / якість».

 

Спробуємо розібрати основні нюанси, на які ми звертаємо увагу при первиній діагностиці будівлі. Насамперед звичайно потрібно ж визначиться з джерелом енергії. Так як ми говоримо про твердопаливні котли, то варто відзначити що їх є кілька типів:

 

- Твердопаливні котли природного горіння (характеризуються звичайним (природним) процесом горіння, проста комплектація, не дорогі, що не вимогливі до якості палива, прості в обслуговування)

 

- Піролізні газогенераторні твердопаливні котли тривалого горіння на дровах (працюють за принципом газифікації палива, є особливість в конструктиві (топка котла ділиться на відсіку), підвищений ККД в порівняння з котлами природного горіння 85-90%, тривалість горіння до 12 годин на одному завантаженні)

 

- Твердопаливні котли з подачею в топку вторинного повітря (додаткова подача повітря в верхню частину топки, при цьому збільшується ККД в порівнянні зі звичайними котлами, але при цьому параметри завантаження і горіння такі ж)

 

- Опалювальні твердопаливні котли на дровах тривалого горіння в верхньому шарі (при одному завантаженні час горіння досягає 32 годин, високий ККД до 92%, можливість плавного регулювання від 10 до 100%, але є вимоги по вологості дров при завантаженні: не більше 20-30 %)

 

- Автоматичні твердопаливні котли (паливом служать гранулювання вугілля (певної фракції в залежності від моделі котла) або ж деревні гранули / пелети, торф і так далі, можливість заміни горілки для використання іншого палива (газ, рідке паливо), можливість установки колосників, практично автоматична робота котла)

 

Після того, як ми визначилися з видом котла, можна шукати відповідну марку і модель. Наступним моментом буде визначення потужності твердопаливного котла.

 

Ідеальним варіантом буде підібрати потужність котла відповідно до теплових втрат опалювального об'єкта. З цього слід попередньо зробити розрахунок теплових втрат Вашого будинку. Неправильно підібрана потужність котла призведе або ж до перегріву будинку (оплаті великих рахунків за паливо), або ж до низької внутрішньої температури в січневі морози.

 

Слід зауважити, що для будинку побудованого із застосуванням сучасних енергоефективних практик в технологіях і конструкціях потужність котла можна зменшити до 50%.

 

Також в нашій практиці ми рекомендуємо використовувати буферні ємності. До плюсів цього рішення можна віднести:

- менше відчуваються перепади температури при використанні твердопаливного котла;

- автоматизація процесу;

- можливість поверхового регулювання температури;

- можливість підключення додаткового джерела енергії (наприклад газового котла);

- можливість підключення додатково згодом сонячних колекторів.

 

Наступними етапами слідують підібрати радіатори опалення, циркуляційні насоси і все додаткове обладнання.

 

Звертайтеся до нас і Ви отримаєте професійну консультацію щодо встановлення твердопаливних колів, а також наші спеціалісти допоможуть підібрати та встановити твердопаливний котел орієнтуючись саме на Ваш будинок.