Технологія пасивного будинку /poslugi/rishennya/tekhnologiya-pasivnogo-budinku Tue, 04 Dec 2018 19:46:56 +0000 Joomla! - Open Source Content Management uk-ua Технологія пасивного будинку /poslugi/rishennya/tekhnologiya-pasivnogo-budinku/tekhnologiya-pasivnogo-budinku /poslugi/rishennya/tekhnologiya-pasivnogo-budinku/tekhnologiya-pasivnogo-budinku

Що слід знати про Пасивний Будинок?

Пасивний будинок - це стандарт для будівництва енергоефективних будівель в якому річне споживання енергії на опалення менше 15 Вт/м2 * рік.

Для порівняння.

Традиційний коттедж побудований з газобетону має енергоспоживання на опалення районі 122 Вт/м2 * рік.
Зауважимо що "Пасивним" може називатися тільки вже побудоване будова з заявленими характеристиками.
Так чому все так обговорюють цей стандарт?
Причина в тому що стандарт пасивного будинку розроблений Passive House Instituteв Німеччини і ця ж організація розробила рекомендації з проектування таких будинків і програму для розрахунку характеристик об'єкта, який проектується. І в архітекторів, які хочуть проектувати енергоефективні будівлі, з'явився простий інструмент контролю прийнятих рішень. І вже не потрібно гадати спрацює ідея чи ні, можна просто перевірити.
Які переваги стандарту пасивного будинку перед іншими?
- Якість будівництва .Зданіе проектується без містків холоду і це позбавляє нас від слабких місць в зовнішній оболонці будівлі
- Максимально зниження викидів СО не тільки при експлуатації а також і в процесі будівництва
- Зменшується вартість обладнання за рахунок зниження тепло споживання
- Доступність інформації по компонентах і технічних рішень
- Можливість модернізації існуючих об'єктів
- Комфорт для жителів
Побудувати і сертифікувати пасивний будинок в центральних і північних України досить складно, точніше затратно. Термін окупності інвестицій в об'єкти такого класу енергоефективності 30-40 років. Для регіону який знаходиться на південь від Дніпра це зробити простіше. Але ціни на енергоносії постійно зростають і вкладення будуть окупатися значно швидше. Враховуйте що вартість такого котеджу на ринку нерухомості зростає не прямо пропорційно вкладенням. Адже мати такий будинок це ще й модно.
Прагнути чи ні до будівництва такого котеджу - вирішує кожен самостійно. При проектуванні енергоефективних об'єктів ми, спільно з замовниками, приймали рішення теплову оболонку будівлі проектувати максимально наближено до цього стандарту а супер енергоефективні інженерні системи (теплові насоси, сонячні колектори, вентиляцію з рекуперацією) залишати не подальшу перспективу.
Але концептуально проект розробляється так що б, коли прийде час, не переробляти існуючу систему а просто інтегрувати новий елемент. Тому проект інженерних систем розробляється з урахуванням всіх елементів, а на етапі будівництва і подальшого запуску невикористовувані висновки заглушуються на перспективу.
Якщо ви зібралися проектувати енергоефективний або пасивний будинок то звертайтеся до нас і ми допоможемо прийняти правильні рішення.
Якщо ви вже замовили проект, то це не біда, ми проводимо експертизи існуючих будинків або проектів. І можемо підказати що потрібно зробити для того щоб котедж або багатоквартирне будівля була наближена до пасивного.

]]>
[email protected] (Super User) Технологія пасивного будинку Tue, 13 Sep 2016 06:12:49 +0000