'));} Чи вигідно зараз встановлювати сонячні станції?

Підвищуємо Вашу
енергоефективність

+38 044 27 73 611

+38 063 70 24 944

Чи вигідно зараз встановлювати сонячні станції?

Давайте спробуємо розібратися. Незважаючи на низьку вартість енергоносіїв і законодавчі складності, ринок відновлюваної енергетики України вважається одним з найперспективніших в Європі. Скажемо відверто, енергоефективність в країні підвищується черепашачими темпами. Субсидії і невелика ціна електроенергії ставлять під сумнів вигідність переходу на сонячну енергетику. Так, ви не помилилися, вартість енергії у нас дійсно низька. Адже середня ціна 1 кВт електроенергії в Євросоюзі - 0,28 євроцентів а це, для порівняння, 8,12 грн за кВт . Різниця ціни газу для населення теж відповідна. Тому я раджу заглядати трохи вперед.

А попереду у нас подальше підвищення тарифів на електроенергію і газ.

Разом з цим вартість фотоелектричних станцій продовжує знижуватися. Вартість одного "фотоелектричного Вт" вже нижче 1 $. А якщо ми додамо сюди "зелений тариф" на електроенергію, то отримаємо, що сонячна станція потужністю 10 кВт, встановлена на вашій оселі, виробляє електроенергії 10-11 тис кВт * год / рік. За "зеленим тарифом" це 1900 євро (за умови що ви всю вироблену електроенергію будете продавати в мережу). При загальній вартості станції в 12000 євро вона окупається за 6,3 року. Надалі буде доданий чистий дохід, адже фотоелектрична станція практично не вимагає обслуговування. При таких розкладах прибутковість цього вкладення становить 15% річних, а це вже значно більше ніж депозитна ставка в будь-якому з банків.

Хочу зауважити що з кожним роком вартість "зеленого" кВт зменшується, в 2015 він коштував 0,2 євро, в 2016 - 0,19 євро, а в 2017-2019 - 0,18 євро.

Тому чим раніше ви встановите станцію тим більший дохід будете отримувати в майбутньому. Зауважу, що якщо ви паралельно споживаєте електроенергію то нарахування вам буде приходити тільки за різницю між виробленим і спожитим електрикою з вирахуванням прибуткового податку (16,5%).

Зараз ми обговорили станцію яка підключається до існуючої мережі, якщо ж ви розглядаєте варіант повної автономії то до вартості сонячної станції варто додати вартість акумуляторів а це ще та ж вартість за кВт. Повністю автономна станція на 10 кВт буде вам коштувати близько 22000 євро. У цьому варіанті найслабшою ланкою є акумуляторні батареї.

Моя порада!

Якщо у вас є можливість використовувати існуючі електромережі то це варто робити. Якщо ж у вас стоїть питання між проведенням своєї лінії і установкою автономної системи то тут варто все уважно зважити. Адже проведення лінії на 5 кВт з установкою стовпів орієнтовно обійдеться в 60 тис грн.

А якщо сюди підключиться ще установка трансформатора то ця сума може перевалити за 160 тис грн.

Переваги установки сонячної станції сьогодні:

• Відхід від "брудних" джерел енергії

• Вкладення в незалежність свого будинку

• Вигідне вкладення грошей

• Безшумність роботи

• Мінімальне обслуговування обладнання.

Недоліки:

• Відчутна вартість станції

• Нерівномірність вироблення енергії (день-ніч)

• Невеликий ккд модулів

• Залежність від погодних умов

• Велика вартість акумуляторів (для незалежної станції)

• Не призначена для вироблення великих потужностей.

На перший погляд здається що недоліків більше ніж плюсів. Але для станції яка підключається до мережі половина з них не має значення. А якщо вам потрібна автономна система з низькою вартістю обслуговування то з частиною з них доведеться змиритися (наприклад з ціною акумуляторів).

Бюрократичних складнощів з оформленням "зеленого тарифу" на даний момент немає, і я всім раджу скористатися цією можливістю для інвестицій.

Якщо ви хочете підібрати оптимальний варіант сонячного енергопостачання то звертайтесь за тел: +380503582282, +380975153839.

З повагою

керівник відділу енергозбереження

Павло Бирюкович.