Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Формування вартості сонячних електростанцій

Вартість сонячної станції залежить від різноманітних функцій, характеристик, застосування (передачі електроенергії в мережу, для підтримки навантаження під час відключення електроенергії і т.д.), а також від суб’єктивних додаткових чинників (ситуації в країні, пільг на встановлення, величини «зеленого тарифу»).

 

Слід зазначити, що система повинна бути інтегрована з мережею (в окремих випадках), з резервним живленням від батарей або дизель-генератора.

 

Типи сонячних станцій.

 

Представлені системи можна розділити за трьома підгрупами:

 

1) Мережеві - в першу чергу призначені для подачі виробленої електроенергії в мережу;

2) Гібридні - працюють в поєднанні або з резервним живленням від батарей або дизель-генератора, щоб підтримувати навантаження навіть при відключенні електроживлення;

3) Автономні - не працюють з мережею і призначені для роботи тільки з резервним живленням від батарей або дизель-генератора поза підключенням до мережі;

 

Різниця між цими системами полягає у виді інвертора, що використовується, і включення батарей. Оскільки різні постачальники використовують різну термінологію для цих систем. Ми завжди рекомендуємо вам перевірити функції пропонованої системи, і вимагати детальну консультацію.

 

Формування вартості сонячних електростанцій

 

В середньому можна відштовхуватись від наступного правила формування ціни: це 1$ за 1 кВт встановленої потужності. Тобто мережева сонячна станція на 3 кВт (3000 Вт) буде коштувати приблизно 3000$, включаючи витрати на установку, але без акумуляторних батарей.

 

Середній розподіл між формуванням ціни можна представити у вигляді:

-          Самі сонячні модулі – це десь 52% вартості системи;

-          Інвертор – 23%;

-          Додаткове системне обладнання (кабель, кріплення, автоматика) – 17%;

-          Монтажні роботи – 8%.

 

Примітка 1: Вищевказані ціни – середньозважені, а також можуть відрізнятися в залежності від заданої гарантії від виробника. Крім того фотоелектричні модулі можуть мати гарантію на генеровану потужність на 90% від номінальної потужності протягом перших 10 років і 80% від номінальної потужності протягом наступних 15 років.

 

Примітка 2: Також ми не розглядали варіант резервного живленням від батарей, їх ступеня резервного живленням, режиму автономності і так далі, так як така система із батареями буде в середньому на 52% дорожчою (тобто Вам прийдеться ще додатково платити по 1$ за 1 Вт акумуляторної батареї). Мало того, що батареї додають значну вартість до загальної суми, вони вимагають прискіпливе технічне обслуговування і повну заміну після 10 років роботи.

 

Примітка 3: Ми не розглядали тонкоплівкові модулі, оскільки вони вимагають більшої площі установки для тієї ж потужності, як кристалічних модулів, а також ккд їхньої роботи в два рази нижчий і, отже, не є кращими для установки на даху, де простір зазвичай є стримуючим фактором.

 

Стимул до встановлення

 

Існує кілька стимулів, що доступні для фотоелектричних сонячних установок в усьому світі. Специфіка стимулів варіюватися від однієї країни до іншої. В нашій країні основним стимулом є – застосування зеленого тарифу.  З ним детальніше Ви можете ознайомитись у нас на сайті, або проконсультуватись з нашим менеджером.

 

Перспективи подальшого скорочення витрат

 

Ціни на сонячні фотоелектричні системи, що пропонуються різними виробниками можуть істотно відрізнятися. Там може бути кілька причин для змін в ціні.

 

Ціна модулів приймає позицію значного зниження в останні роки. Але слід відмітити, хоча ціна і знижується, модулі становлять лише половину вартості всього проекту; подальше зниження, якщо так і буде, буде впливати тільки на ту частину, і тому вплив на загальну вартість проекту буде обмежений.

 

Ціни на інші компоненти не зменшуються, так як ціна фотоелектричних модулів. Тому ми не очікуємо побачити значне зниження вартості проекту в найближчому майбутньому.