'));} Покрокова інструкція щодо оформлення «зеленого тарифу»

Підвищуємо Вашу
енергоефективність

+38 044 27 73 611

+38 063 70 24 944

Покрокова інструкція щодо оформлення «зеленого тарифу»

На початку червня 2015 року український парламент ухвалив Закон України щодо змін, що стосуються виробництва енергії з альтернативних джерел енергії.

Цей Закон змінив порядок формування тарифу, скасував вимогу місцевого змісту та визначив відповідні надбавки до тарифу в разі використання обладнання українського походження. Проте, така премія до тарифу продажу електроенергії не застосовується до об'єктів електропостачання приватних домогосподарств.

Основні новинки

Тариф генерації продовжує бути зафіксований в євро до 2030 року, а його сума визначається множенням роздрібного тарифу для споживачів другого типу напруги станом на січень 2009 року за коефіцієнтом пільгових тарифів для відповідних типів альтернативної енергетики.

Тим не менш, у даний час Національна комісія з державного енергетичного і регулювання суспільних послуг буде щоквартально (раніше щомісяця) конвертувати тариф подачі в національну валюту на основі середнього офіційного валютного курсу НБУ. Вся електроенергія, за винятком обсягів для власних потреб, буде оплачуватися за зеленим тарифом.

Отже пройдемося по короткому шляху по отриманню «зеленого тарифу» для домогосподарств в Україні.

1) Оцінка власних можливостей на рахунок можливості монтажу сонячної станції

Є три важливих фактори, які необхідно враховувати перед установкою на даху сонячної системи, задля мінімізації ризиків.

-          Конструкція даху

-          Тип будівлі, її використання і розташування

-          Вітер, Регіон & Ландшафт

2) Виділення потужності для домогосподарства

Для кожного будинку визначається порогове значення приєднаної потужності, приблизно 5 кВт. Якщо Ви виявите бажання встановити станцію для прикладу 10 кВт, потрібно буде звертатись за дозволом задля збільшення ліміту.

-          Звернення в РЕМ із паспортом, свідоцтвом права власності

3) Підбір обладнання

На даному етапі Ви уже домовились про приєднання додаткової потужності, умовно 10 кВт, прийдеться стикнутися із великим вибором обладнання задля побудови сонячної електростанції, а це:

-          Вибір сонячних модулів;

-          Інверторів;

-          Автоматики;

-          Системи кріплення;

4) Вибір монтажної бригади (частіше це компанія, що поставила Вам обладнання), монтаж, налагодження та пробний запуск.

Тариф залежить від дати здачі об'єкта по виробництву електроенергії, в тому числі етапу будівництва станції електроенергії. Чим раніше ввести її в експлуатацію – тим вищим буде початковий тариф.

5) Після від лагодження системи -  заява в РЕМ, про ввід в експлуатацію СЕС (сонячної електростанції)

За зразком подібної заяви Ви можете звернутись до нас, наш менеджер проконсультує Вас по усіх питаннях, та наддасть її Вам для ознайомлення

6) Отримання організаційно технічних заходів

Після подання заяви в РЕМ, та опрацювання цього документа РЕМ зобовязаний видати ОТЗ. Це по суті процедура встановлення з їхньої сторони двонаправленого лічильна для обліку відданої електроенергії, модема та монтажу, що оплачується замоником.

7) Складання договору купівлі/продажу між Обленерго та власником сонячної станції.

Включає виїзд представника ОблЕнерго на обєкт, задня його огляду СЕС та затвердження договіру. Сертифікат, виданий уповноваженим органом, який засвідчує відповідність збудованого об'єкта до проектної документації та її експлуатаційної готовності, або зареєстрованої декларації про оперативну готовність побудованого об'єкта служать в якості підтвердження факту вводу в експлуатацію сонячних модулів.

В договорі Ви вказуєте реквізити для отримання коштів, оберіть банк – відкрийте рахунок.