Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Як сонячні панелі працюють в зимовий період?

За останні 30 років, сонячні станції змонтовані у всіх кліматичних зонах всього світу; вони навіть були використані для експедиції по Антарктиді.

 

Ось деякі відповіді на найбільш поширені запитання про продуктивність сонячних батарей і їхнє технічне обслуговування протягом зимових місяців.

 

Як сонячні панелі працюють в зимовий період?

 

Так як сонячні модулі працюють зі світлом, а не з теплом, нам не важливо наскільки холодно зовні. Насправді, сонячні батареї працюють краще при більш холодних температурах, ніж при спекотній температурі.

Так як взимку хмарно, чи будуть мої сонячні панелі генерувати електроенергію  взагалі?

 

Так. Навіть якщо хмарно зовні, ваші сонячні батареї будуть як і раніше виробляти електрику. До тих пір поки є сонячне випромінювання, хоч і невелике, ваша система буде перетворювати його в чисту енергію. Так як дні трохи коротші, і випромінювання не таке потужне, ви не будете генерувати такий об’єм енергії, як протягом довгих літніх днів.

 

Тому до вибору обладнання потрібно підходити з підтримкою кваліфікованих спеціалістів, щоб Ваша система в порівнянні з іншими панелями, доводила свою ефективність в умовах низької освітленості. У похмурі дні, світло розсіюється і розсіюється у всіх напрямках, тому потрібно використовувати високоякісні матеріали, які сприймають світловий потік під різними кутами, захопивши більше сонячної енергії.

 

Що робити, якщо іде сніг?

 

При монтажі установки, підбирається спеціальні кути для кращого сприйняття сонячного випромінювання, щоб отримати максимальну кількість сонячного світла; як правило, ваша система буде орієнтована на південь, захід або південний захід. Оскільки панелі є гладкими, сніг не прилипає до них, як це було б у випадку звичайного дахового покриття, так що, як правило, тане або швидко і легко сам по собі падає униз.

 

Всі сонячні панелі призначені нести певну кількість ваги – в тому числі і сніг, як правило, не може бути досить важким, щоб викликати проблеми. Всі сонячні панелі проходять випробування під тиском для оцінки довговічності і якості. Оцінки варіюються в залежності від панелі, з більш високими показниками тиску, який вказує, що ваші панелі краще витримувати вагу важкого снігу.

 

Якщо сніг покриває ваші панелі, вони не можуть виробляти енергію - але чистити їх досить легко. Сонячні батареї потребують сонячне світло для виробництва електроенергії, так що якщо ваші сонячні панелі покриті снігом, вони не будуть генерувати електрику. Більшість панелей нахилені під кутом, так що сніг буде зісковзувати по своїй власній волі, але це може зайняти деякий час. Ви можете взяти контроль над ситуацією, очищаючи панелі від снігу спеціальним інструментом, який не зашкодить панелі.

 

Як і більшість електроніки, сонячні панелі функціонують більш ефективно в холодних умовах, ніж в гарячих. Це означає, що ваші панелі будуть виробляти більше енергії для кожної дорогоцінної години сонячного світла протягом коротких днів зими.

 

Що робити, якщо іде багато снігу?

 

Є часи, що сніг може накопичуватися на Вашому покритті, і за сумісництвом невеликий його шар все ж таки залишається на панелях під час хуртовин. Якщо вам потрібно видалити сніг з даху, тому так як Ви стурбовані надлишковою вагою, то для такої ситуації ми все ж таки рекомендуємо найняти професіоналів. Вони стикаються з такими задачами не одноразово, і знають, де ваші панелі розташовані і можуть акуратно видалити більшу частину снігу з ваших панелей і даху.

 

Ви не повинні жити в південній частині нашої країни, щоб генерувати велику кількість енергії, та уберегти себе від випадання значної кількості снігу. Пам'ятайте, що навіть якщо Ви живете в північній частині, сурова зима триває всього три місяці, так що, дні низького сонячного світла і сильного снігопаду обмежені.

 

А як щодо великих коливань в температурі між днем ​​і ніччю, що сягають 200С?

 

Екстремальні зміни температури можуть призвести до руйнування неякісних сонячних елементів і панелей. Хорошу аналогію можна провести з нашими дорогами, коли ідуть значні коливання температур.

 

Коли температура повітря вища нуля, дощ просочується вниз в асфальт. При падінні температури уже нижче нуля, вода, яка просочилася в асфальт замерзає і розширюється, викликаючи тріщини і вибоїни.

 

Те саме відбувається із не якісними панелями – які манять своєю низькою ціною. Так як герметичність стиків конструкцій, якість матеріалів бажають бути кращими, температурні цикли попросту руйнують конструкцію і значно погіршують продуктивність роботи сонячної станції.

 

Тепер, коли ви знаєте, що ваші сонячні батареї можуть виробляти електроенергію ще і  в зимовий період, тоді Ви розумієте, що взимку також можна робити покупки сонячних станцій.