Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Зелений тариф

"Зелений" тариф на електроенергію (також відома в багатьох інших країнах як «Пільговий» тариф) був введений в Україні порівняно недавно - лише в 2008р. З того часу він перетворився, по суті, і в даний час є досить зрілим у плані законодавчої бази. Крім того, Верховна Рада України продовжує робити певні законодавчі поліпшення. Це підкреслює увагу українського уряду до цього механізму і його готовність зробити це в максимально привабливим, наскільки це можливо.

 

З іншого боку, український уряд ясно в своєму намірі, що не тільки навколишнє середовище повинні отримувати вигоду від застосування «зеленого» тарифу, а й українська економіки, населення.

 

Тобто зелений тариф був введений урядом, щоб підвищити рівень використання відновлювальних джерел енергії в Україні по відношенню до нашої мети - це 20% від загального обсягу енергії з відновлюваних джерел енергії до 2020 року (у порівнянні з менш ніж 1% в 2009 році). Для отримання більш докладної інформації про нормативно-правових аспектів, зверніться до наших спеціалістів.

 

Усі хто хоче зайнятись генерацією електроенергії з альтернативних джерел енергії, може мати право на застосування "зеленого" тарифу. Наступні джерела енергії вважаються альтернативними для цілей застосування «зеленого» тарифу:

 Сонячна енергія;

 -Енергія вітру;

- Гідроенергетика (генерується тільки малими гідроелектростанціями);

- Енергія біомаси.

 

Ставка «зеленого» тарифу для кожної генеруючої компанії, домогосподарства залежить від виду альтернативних джерел енергії, які вони використовують.

 

"Зелені" тарифні ставки на регулярній основі аналізуються НКРЕ, але вони не можуть бути нижче фіксованих мінімальних «зелених» тарифів, які визначаються НКЕ для кожного виду альтернативних джерел енергії. З метою вирішення проблеми потенційного зниження курсу української валюти (гривні), такі фіксовані мінімальні "зелені" тарифні ставки були пов'язані з євро. Нижче наведена таблиця, що показує фіксований мінімум "зеленого" тарифу ставки для сонячних електростанцій:

з 1.01.16р. по 31.12.16р. – 534,43 коп/кВт·год(безПДВ);

з 1.01.17р. по 31.1219р. – 508,69 коп/кВт·год(безПДВ);

з 1.01.20р. по 31.12.24р. року – 457,22 коп/кВт·год(безПДВ);

з 1.01.25р.по 31.12.29р. – 407,26 коп/кВт·год(безПДВ);

 

Державні гарантії

Усі хто генерують електроенергію з альтернативних джерел енергії, мають право вибрати один з наступних режимів «зеленого» тарифу застосування:

- що діє на дату введення в експлуатацію;

- або фактично в будь-який час після цього.

 Оператор оптового ринку електроенергії України зобов'язаний (і це гарантовано державою) на покупку електроенергії, генеровану альтернативними джерелами енергії за тарифом «зеленого».

 

Етапи впровадження проекту на "Зелений тариф":

- погодження з метою виділення додаткової потужності на будинок;
- поставка та встановлення сонячної електростанції;
- заявка енергопостачальній компанії,
- підготовка схеми підключення;
- узгодження з енергопостачальником схеми підключення,
- укладання додаткової угоди купівлі - продажу електроенергії.