'));} Вентиляція та мікроклімат енергоефективного будинку.

Підвищуємо Вашу
енергоефективність

+38 044 27 73 611

+38 063 70 24 944

Коли Ви повертаєтесь в свій будинок, Вам хочеться відчувати себе комфортно і затишно. Однією з цих запорук є свіже повітря для того, що б концентрація вуглекислого газу не перевищувала 0.15% всього повітря в будинку (за обсягом).

Сучасні ДБН, вимагають, але не пояснюють як вентиляційна система повинна "здогадатися" в яку кімнату і скільки потрібно подавати повітря в кожен момент, і чому 33 м3 на людину або 3м3 на 1м2 житлової площі? Адже для людина використовує всього 0,6м3 (приблизно 600 літрів) повітря в годину.

Зима не літо, всі вікна закриті і щогодини, від кожного мешканця в будинку додається по 24л вуглекислого газу. Виникає дискомфорт, підвищення температури, вологості повітря.

На цьому проблеми не закінчуються, взимку будуть виносити з собою кВтгодини теплової енергії (за яку ми на даний час дуже дорого сплачуємо). При провітрюванні на місце використаного надійде сухе морозне повітря з вулиці, яке знищить останні залишки домашньої вологи, так необхідної для здорового життя.

Що ж робити?

Частково, на 70-80% проблема теплових втрат і повернення вологи через вентиляцію вирішується сучасними рекуператорами, але навіть залишилися 25% теплових втрат лишаються величезними і не сумісними з поняттями ефективність, комфортне проживання, енергозбереження та розумні витрати на вентиляцію.

Наявність рекуператора в сучасній вентиляційній системі - це елемент необхідний, але не достатній. Набагато більш ефективним і важливим рішенням, на нашу думку, є грамотна побудова системи вентиляції. При сьогоднішній тенденції до енергозбереження, вже не дозволено безглуздо вентилювати весь будинок одночасно. Вентиляція повинна бути адресною. Чисте повітря повинне подаватися туди, де воно необхідне, де в даний момент знаходяться люди.

Для цього в кожному житловому приміщенні необхідний датчик управління залежно від концентрації вуглекислого газу. Тоді вентиляційна система стає "розумною", вона відстежує місцезнаходження господарів у будинку, і завжди адресно доставляє їм чисте повітря. Звідси випливає, що і немає необхідності в одному величезному, потужному вентиляційному блоці на весь будинок. Достатньо мати систему з декількох маленьких вентиляційних рекуператорів, кожен з яких буде відповідати за свою зону. У такому випадку автоматично знижується енергоспоживання і вирішується проблема обмерзання рекуператорів в сильні морози, за рахунок циклічності і черговості роботи рекуператорів.

Існують й інші більш економічні і не менш ефективні рішення побудови вентиляційної системи про які ми розповідаємо нашим клієнтам при обстеженнях та індивідуальних консультаціях.

Розмір обслуговуваних зон має значення. Будь-який менеджер з продажу вентиляційних систем скаже вам, що чим більше приміщення, тим більше проблем з організацією в ньому вентиляції і запропонує вам встановити величезну припливно-витяжну систему. Хоча насправді все йде з точністю до навпаки. Великому приміщенню вентиляція взагалі не потрібна. Вітальня кімната площею 50м2 здатна утримувати під стелею близько 50 кубометрів використаного повітря, сумарний видих від 4-х чоловік протягом 25 годин! Пару провітрювань в день і проблема найчистішого повітря буде вирішена.

Ще одна дуже поширена помилка, яку роблять «просунуті» виробники вентиляційних систем, допускаючи контакт свіжого повітря з нагрівальними елементами. Справа в тому, що металева поверхня нагрівача виступає в ролі каталізатора на якому розвивається ендотермічна реакція окислення, що зменшує іонізованість і змінює хімічний склад повітря, роблячи його «мертвим», що не можна сказати про теплообмінні процеси, що відбуваються в рекуператорі, де два газові середовища обмінюються теплом і вологою через спеціальну мембрану при мінімальній різниці температур.

Основні моменти на які потрібно звертати увагу при організації вентиляції в енергоефективному будинку.

- Будь-яка вентиляція погано поєднується з радіаторним, конвекторним способом опалення.

- Чим більше приміщення, тим менше йому необхідна вентиляційна система, досить періодичних провітрювань.

- Тільки принцип вентиляції за допомогою рекуператорів добре узгоджується з принципами енергозбереження, якості повітря в обслуговуваній зоні і комфорту проживання.

Вентиляція повинна бути адресною, розумною і управлятися за результатами моніторингу якості повітря в кожному приміщенні. Краще окремий рекуператор для кожної обслуговуваної зони, ніж один великий агрегат на весь будинок. Ви можете звернутися за порадою до наших спеціалістів, які розроблять для Вам оптимальне вирішення поставлених задач.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами:

044 277 36 11

068 627 73 75

050 318 43 87