Замовити план заходів з енергозбереження /poslugi/energokonsalting Tue, 04 Dec 2018 12:37:04 +0000 Joomla! - Open Source Content Management uk-ua Експертиза енергозберігаючих проектів для інвесторів /poslugi/energokonsalting/ekspertiza-energozberigayuchikh-proektiv-dlya-investoriv /poslugi/energokonsalting/ekspertiza-energozberigayuchikh-proektiv-dlya-investoriv

 Маючи великий досвід в сфері енергозбереження та енергоефективного будівництва ми можемо проводити глибоку перевірку проектів для оцінки їх інвестиційної привабливості. Ми постійно поповнюємо базу об'єктів, які шукають фінансування та спілкуємося з інвестиційними компаніями. Якщо інвестор знайшов потенційний об'єкт для інвестицій, то ми можемо зробити необхідні розрахунки, результатом яких буде експертний висновок з термінами окупності рішень, оглядом альтернативних рішень, розрахунок NPV і оцінка ризиків.

 

 Основні етапи проведення експертизи:

- визначення доцільності концепції і можливості його реалізації;

- оцінка впливу частин проекту друг на друга;

- оцінка вартості реалізації;

- оцінка прибутковості заходів;

- пошук альтернативних рішень;

- визначення пріоритетності етапів проекту;

 

Головна мета експертизи - визначення технічної реалізації проекту в рамках заданого бюджету. Також оцінюються технічні ризики.

 

В оцінку входить і перевірка на відповідність законодавчим нормативам і екологічним нормам. Перевіряється, який вплив матиме проект в довгостроковій перспективі. Оцінюються можливі шляхи масштабування і його розвиток. При розгляді кейса також враховуються юридичні ризики і проводиться експертиза договорів. У висновках можуть даватися технологічні та цінові рамки для постачальників матеріалів та необхідного обладнання.

 

Оцінка вартості робіт проводиться за двома критеріями:

 

1) Перелік всіх витрат.

2) Перелік вигод при реалізації проекту.

Після цього проводиться розрахунок періоду окупності, тобто період, коли ефект від вигод перекриє всі витрати. Але не завжди привабливість проекту можна оцінити прямими методами. Адже для підприємств, проекти, що підвищують їх енергоефективність, можуть відкрити двері на нові ринки. Також, варто враховувати постійне подорожчання енергоресурсів та інфляцію. Тому детальна експертиза проектів для інвестицій завжди прив'язується до конкретних цілей та завдань,як інвестора, так і власників проекту.

 

Для тих хто знаходиться на стадії пошуку інвестицій ми надаємо:

 

1. Консультації при підготовці проектної документації.

Власник або ідейний натхненник може звернутися до нас через форму зворотного зв'язку. У ній потрібно описати суть проекту з його базовими показниками. Ми маємо достатню кваліфікацію в питаннях складання бізнес-плану, ТЕО і оформлення заявок.

2. Консультації з пошуку фінансування.

- Визначення потенціалу проекту і його інноваційності на ринку.

- Перевірка проекту на відповідність правилам "зелених інвестицій" або кіотського протколу.

- Підбір інвесторів в Україні, виявлення можливої участі в міжнародних програмах.

- Підготовка документації для участі у тендерах.

 

Якщо у вас виникли питання по інвестиціяму проекти підвищення енергоефективності,то телефонуйте зараз. І ми відповімо на всі ваші запитання.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:35:56 +0000
Рекомендації щодо оптимізації експлуатації інженерних систем /poslugi/energokonsalting/rekomendatsiji-shchodo-optimizatsiji-ekspluatatsiji-inzhenernikh-sistem /poslugi/energokonsalting/rekomendatsiji-shchodo-optimizatsiji-ekspluatatsiji-inzhenernikh-sistem

Рекомендації щодо оптимізації експлуатації інженерних систем

На сьогоднішній день, кожна будівля характеризується наявністю в ній інженерних систем. Функціями цих систем можуть служити:

- Забезпечення заданих параметрів мікроклімату (внутрішня температура в приміщеннях, вологість, кратність повітрообміну та інше.

- Забезпечення виконання технологічних процесів на виробництві.

- Супутнє забезпечення при наданні послуг.

 

До основних інженерних систем можна віднести: газо, тепло, водо, електропостачання, водовідведення, системи освітлення, вентиляції, кондиціонування, Газовідведення, ліфтові, системи стисненого повітря, сучасні телекомунікаційні та багато інших.

 

Але кожна з цих систем несе за собою витрати на експлуатацію, обслуговування, ремонт. Так от, щоб зменшити грошові витрати на утримання цих систем і використовують таку послугу, як оптимізацію інженерної інфраструктури.

 

Оптимізація інженерної інфраструктури будівлі - це проведення аналізу інженерно-технічних пристроїв, технологій, систем, які забезпечують параметри мікроклімату, виконання технологічних процесів, для мінімізації наведених витратах, при мінімальному споживанні енергетичних ресурсів і виділень СО2.

 

Проводити оптимізацію можна, як для вже функціонуючих будівель, так і для таких, які тільки будуються, або ж перебувати на стадії проектування. Так, як в нашій практиці ми стикалися не раз з ситуацією, коли при неправильному підході в проектуванні, заниженні інвестиційної складової в інженерні системи - замовник отримував на виході мережі з величезними експлуатаційними складовими, частими ремонтами і високою ціною на обслуговування.

 

Перевагами оптимізації інженерної інфраструктури будівлі можна назвати:

- Дозволяє обгрунтувати вибір інженерно-технічних пристроїв.

- Підбирає оптимальні характеристики для роботи інженерної системи.

- Аналізує забезпеченість енергетичними ресурсами об'єкта, і реалізує весь потенціал енергозбереження.

- Аналіз кожної системи з точки зору її значущості для даного об'єкта, з визначенням найбільш привабливих для проведення модернізації.

 

За допомогою яких структурних елементів можна домогтися економії, підвищення продуктивності інженерних систем? Наведемо приклад:

· Автоматизувати контроль за системами в будівлі.

· Контроль окремих елементів системи.

· Застосування різноманітних контролерів.

· Використання термостатичних клапанів.

· Включення в схеми датчиків освітленості.

· Впровадження пристосувань для датчиків присутності людей.

· Використання датчиків автоматизованого регулювання опалення приміщень в системах теплопостачання.

 

Основні етапи робіт з проведення оптимізації:

Етап 1. Визначення об'єкта оптимізації.

Етап 2. Обговорення параметрів, які потрібно буде забезпечувати.

Етап 3. Визначення цільових систем для оптимізації.

Етап 4. Роботи з діагностики характеристик вище перерахованих систем.

Етап 5. Надання рекомендацій з модернізації та підвищення енергетичної ефективності.

Етап 6. Практична реалізація рекомендацій

 

 Оптимізація експлуатації інженерних систем несе за собою величезний потенціал енергозбереження, підвищення комфорту перебування в будівлі, а також додаткові переваги. Фахівці нашої компанії, виконають оптимізацію, гарантуючи високу якість всіх робіт, виконаних за сучасними технологіями і з використанням інноваційного обладнання.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:37:28 +0000
Зниження собівартості продукції на виробництві заходами по енергозбереженню (керування двигунами, освітлення, гаряча пара…) /poslugi/energokonsalting/znizhennya-sobivartosti-produktsiji-na-virobnitstvi-zakhodami-po-energozberezhennyu-keruvannya-dvigunami-osvitlennya-garyacha-para /poslugi/energokonsalting/znizhennya-sobivartosti-produktsiji-na-virobnitstvi-zakhodami-po-energozberezhennyu-keruvannya-dvigunami-osvitlennya-garyacha-para

Способів зниження собівартості продукції на виробництві дуже багато. Але нас зараз цікавить такі напрямки, як зниженн, лише мала частина управлінців компаній, підприємств і промислових об'єктів знають, як ним користуватися і застосовувати у повній мірі.

 

Також коли ми говоримо про собівартість товару, завжди говоримо про витрати на енергію, яку ми і використовуємо для отримання кінцевого продукту. Так і виходить у нас такий показник, як енергоємність продукції. Тому розгляд різноманітних рішень для зниження цього показника завжди має стояти в пріоритеті у керуючих компаній. Адже всім відомо, що головним стимулом все таки залишаються гроші. Також варто відзначити: енергозбереження напрямків для скорочення витрат підприємства.

 

Після проведення різноманітних енергетичних обстежень підприємств і не тільки (з докладним описом енергоаудиту підприємств можна ознайомитись тут) ми виділяємо завжди два так званих види заходів з енергозбереження та зниження собівартості продукції на виробництві:

- Організаційні.

- Технічні заходи.

 

До основних організаційних заходів можна віднести:

- Проведення енергетичного обстеження для визначення «дорожньої карти» з енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності.

- Проведення аналітики енерговитрат в складі собівартості продукції.

- Аудит тарифів підприємства з енергопостачальними організаціями.

- Організація моніторингу енергоспоживання.

- Планування споживання електричної і теплової енергії.

- Навчання персоналу по методики «Побудови енергетичного менеджменту на підприємстві».

- Реалізація без витратних рішень з енергозбереження.

- Організація стимулювання учасників енергозберігаючих заходів.

 

До основних технічних заходів можна віднести:

- Обов'язкова установка вузлів обліку енергоресурсів.

- Заміна традиційних систем обігріву.

- Теплоізоляція (огороджувальних конструкцій, теплотрас).

- Відбір тепла від вторинних джерел енергії.

- Впровадження частотного регулювання на приводі електродвигунів.

- Оптимізація навантажень трансформаторів.

- Модернізація системи освітлення.

- Впровадження чітких графіків опалення.

- Використання альтернативних джерел енергії.

 

Ми б могли ще більше розширити цей список, але кожне підприємство -  це унікальний об'єкт. І з цього у кожного фахівця-енергоаудитора стоїть завдання застосувати всі свої знання і вміння для складання конкретної пропозиції і списку тих заходів, які принесуть значну економію і покажуть гарні економічні показники.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:35:03 +0000
Заходи з енергозбереження в аграрному секторі /poslugi/energokonsalting/zakhodi-z-energozberezhennya-v-agrarnomu-sektori /poslugi/energokonsalting/zakhodi-z-energozberezhennya-v-agrarnomu-sektori

Зараз ми всі стикаємося з ситуацією обмеженості енергетичних ресурсів, постійно зростаючою ціною на електроенергію, газ, ну і поганим впливом на навколишнє середовище. З цього ми і приходимо до загальної концепції зниження споживання енергії, а не масштабування її виробництва.

 

Тема енергозбереження набирає обертів в масштабах країни, а зокрема і в сільському господарстві. Вже не всі господарства йдуть за принципом: «треба виростити і зібрати більше», а багато хто починає оптимізувати свою роботу, зменшувати витрати, собівартість виробництва.

 

Сільське господарство - одна з самих вагомих галузей економіки нашої країни. З цього заходи з енергозбереження в аграрному секторі повинні вирішуватися комплексно, так як рішення окремих питань не дадуть позитивний результат.

 

Перш ніж почати щось робити, потрібно розібратися з причинами проблем, так би мовити з «коренем», самого енергоємного продукцією сектора. Адже важливим фактором при ціноутворенні є якраз таки енергоємність. Сільське господарство, для підвищення конкурентоспроможності виходу на ринок, підтримка попиту на продукцію, що випускається, буде неодмінно стикатися з необхідністю модернізації, переобладнання і прийняття цілісної програми з енергозбереження,  де ключовим завданням буде підвищення продуктивності і відчутне зниження енергоємності.

 

І так, які ж енергоресурси споживає аграрний сектор?

 

 

До основних можна віднести:

  1. - Централізоване / децентралізоване споживання теплової енергії.

  2. - Природний газ.

  3. - Електрична енергія.

  4. - Різноманітні горючі матеріали, або ж ПММ (паливно-мастильні матеріали).

Звичайно ж споживання тих чи інших ресурсів залежить в першу чергу від роду діяльності та продукції, що випускається. Як ми вже говорили до вирішення енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності потрібно підходити комплексно.

 

Але зокрема перерахуємо деякі заходи з енергозбереження, які за нашим досвідом найбільш підходящі:

 

Економія електрики за допомогою модернізації систем освітлення, дотримання графіків роботи технологічного обладнання, його характеристик, вчасно проводити сервісне обслуговування, заміна старих машин на нові більш енергоефективні.

 

Використання біопалива, як спосіб збільшити термін служби двигуна, зменшити викиди СО2.

 

Використання комбінованих агрегатів для більш якісної обробки грунту.

 

Економія споживання води за допомогою крапельного поливу - за допомогою якого вода потрапляє безпосередньо в корінь, при зменшенні витрат води в 2-3 рази.

 

Збільшення числа вторинних енергетичних ресурсів для обігріву приміщень в оренду, технічних складів і багатьох інших об'єктів.

 

Будівництво біогазових установок для скорочення витрат на обслуговування сільського господарства.

 

Рекуперація тепла, що виділяється від тварин.

 

Альтернативні джерела енергії - для переходу на автономне тепло та електропостачання. І багато інших.

 

Енергозбереження в сільському господарстві є обов'язковим інструментом при отриманні додаткового заробітку і правильного ведення бізнесу.

 

Компанія «SVN Energy» займається і такими питаннями, як енергозбереження в сільському господарстві. Ми розробляємо найсучасніші та ефективні технології і способи, які дозволять фермерам суттєво знизити витрати на електроенергію, опалення, вентиляцію та інші енергоємні процеси.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:29:56 +0000
Розробка програм енергозбереження в ЖКГ і пошук фінансування /poslugi/energokonsalting/rozrobka-program-energozberezhennya-v-zhkg-i-poshuk-finansuvannya /poslugi/energokonsalting/rozrobka-program-energozberezhennya-v-zhkg-i-poshuk-finansuvannya

Процес енергозбереження в регіоні повинен входити в число головних частин розвитку регіону в цілому. Цей процес повинен включати планування підвищення енергетичної ефективності як промисловості, державних об'єктів, об'єктів ЖКГ так і приватних будинків.

 

Аналізуючи сучасний стан житлово-комунального господарства, ми робимо висновок про нагальну необхідність в проведенні комплексу заходів щодо його модернізації та розвитку.

 

Але перш ніж підходити до реалізації проекту, його потрібно підготувати. Процес формування програми енергозбереження має точки, які визначають програму структурно, - це звичайно ж мета і завдання програми.

 

Мета розробки програм енергозбереження в ЖКГ полягає в:

- підвищенні ефективності використання енергетичних ресурсів та води, з метою зменшення собівартості опалення, ГВП, освітлення та інших;

- досягненні комфортних умов мікроклімату всередині приміщення (комфортної температури усередині приміщень, вологості, освітленості);

- забезпеченні надійності роботи інженерних систем і їх модернізація (теплопостачання, ГВС, водопостачання);

- модернізації енергетичного обладнання (теплових пунктів, електричних щитків, каналізації);

- установці нових сучасних приладів обліку енергоресурсів;

 

До основних завдань ми відносимо:

- підвищення ефективності роботи джерел енергоресурсів;

- зниження втрат в трубопроводах опалення, ГВП

- зниження втрат в електричних мережах;

- впровадження автоматизованої системи контролю та управління інженерними мережами;

- та інші.

 

Основними етапами при розробці програм енергозбереження в ЖКГ і подальшим пошуком фінансування є:

· описи всій заходів з технічними нюансами;

· опис термінів впровадження кожного заходу;

· обсяги фінансування;

· джерело фінансування;

· очікуваний ефект від комплексу заходів з енергозбереження.

 

Після того як Ви вирішите розробити цю програму, Вам не обійтися без проведення енергоаудиту та формування пакету документів для залучення інвестицій.

 

За допомогою енергоаудиту Ви знайдете всі слабкі місця на Вашому об'єкті і способи їх усунення. Детально з послугами енергоаудиту можна познайомиться тут. Також варто відзначити що найпростіше працювати з компанією, яка надасть Вам правову, економічну, інженерно-технічну підтримку в побудові програми енергозбереження. Також ми зможемо спільно з Вами розробити прийнятний механізм повернення коштів, залучених на модернізацію об'єктів ЖКГ.

 

Інструментом для можливого повернення інвестиційних грошей буде зниження собівартості одиниці теплової та електричної енергії за рахунок модернізації інженерних мереж, термомодернізації та інших заходів щодо укладання енергоаудиту.

 

 Можливими джерелами фінансування проектів, які закладені в Плані дій для сталого енергетичного розвитку міста можуть бути:

• власні кошти підприємств;

• державні цільові програми (державний бюджет);

• міські цільові програми (міський бюджет);

• донорські гранти;

• банківські кредити;

• комерційні (товарні) кредити;

• запозичення (облігації);

• фінансовий лізинг;

• концесія;

• револьверний фонд;

• залучення приватного капіталу.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:28:48 +0000
Незалежна оцінка проекту, пошук проблемних ділянок з точки зору енергоефективності /poslugi/energokonsalting/nezalezhna-otsinka-proektu-poshuk-problemnikh-dilyanok-z-tochki-zoru-energoefektivnosti /poslugi/energokonsalting/nezalezhna-otsinka-proektu-poshuk-problemnikh-dilyanok-z-tochki-zoru-energoefektivnosti

Якщо ви хочете застосувати енергозберігаючі технології для дому, то раціональніше всього робити це після розрахунку часу окупності ваших ідей. Мати дані про те за скільки років окупляться вкладення потрібно і приватному забудовнику, і інвестору, і державі. Це дозволяє максимально доцільно використовувати кошти. Особливо це важливо якщо ви плануєте брати кредит.

 

 Енергозберігаючі будинки, проекти яких не проходили перевірку на повернення інвестицій зазвичай будуються, як рекламні об'єкти. Вони показують кваліфікацію будівельників, можливості нових матеріалів, інноваційні заходи. Будівництво таких котеджів іноді в кілька разів дорожче ніж традиційних.

 

І одна справа якщо держава підтримує впровадження сучасних технологій, а інша,  якщо за кожну модну фішку доводиться цілком платити з власної кишені. Той, хто будує свій будинок і рахує кожну копійку повинен ретельно розраховувати на скільки виправдані плановані витрати. Ви запланували заміну котла на більш сучасний і ефективний. Але після проведення розрахунків окупності може виявитися що комплексний підхід з утепленням фасаду окупиться набагато раніше. Та й чи можна буде заощадити на котлі, взявши менший за потужністю.

 

Будувати енергозберігаючі котеджі вигідно завжди.

 

Головне питання в тому на якій термін окупності вкладень ви згодні.

 

Адже для будівництва свого будинку, в якому ви збираєтеся жити довгі роки, час повернення інвестицій в 15-20 років вважається цілком нормальним. У вас є гроші на ці рішення зараз і раціонально їх вкласти в те, що підвищить ваш комфорт і значно знизить Ваші витрати на утримання котеджу в старості.

 

При будівництві комерційної нерухомості важливішим є інший підхід, адже довгі терміни окупності, - це заморожені оборотні кошти. У цьому випадку важливий баланс між необхідними вкладеннями і термінами повернення інвестицій.

 

Для бюджетної сфери, з її вічною проблемою нестачі коштів, потрібно знайти ті дії які принесуть найбільший ефект вже зараз і на які необхідно виділити найменшу кількість коштів.

 

Основна проблема з якою стикаються замовники це те що проектно-будівельні компанії хочуть зробити якомога більше робіт на одному об'єкті. Відповідно до проекту можуть складатися складні комплексні рішення, які не завжди виправдані.

 

Хто ще крім будівельників і проектантів може розібратися в цьому складному питанні?

 

Потрібна незалежна сторона, яка може кваліфіковано оцінити прийняті рішення і підказати найбільш раціональний шлях здійснення ваших завдань з енергозбереження.

 

Наші фахівці мають багаторічний досвід в оцінці та реалізації різних проектів з підвищення енергоефективності. І ми завжди раді поділитися своїми знаннями з вами.

 

Телефонуйте нам і ми відповімо на всі питання щодо підвищення вашої енергоефективності.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:25:44 +0000
Пошук проблем в роботі систем опалення. Розробка рішень по оптимізації роботи системи опалення та гарячого водопостачання. /poslugi/energokonsalting/poshuk-problem-v-roboti-sistem-opalennya-rozrobka-rishen-po-optimizatsiji-roboti-sistemi-opalennya-ta-garyachogo-vodopostachannya /poslugi/energokonsalting/poshuk-problem-v-roboti-sistem-opalennya-rozrobka-rishen-po-optimizatsiji-roboti-sistemi-opalennya-ta-garyachogo-vodopostachannya

Ми часто зіштовхуємося з ситуацією, коли у наших клієнтів виникає потреба в аналізі роботи опалення. Це виникає тоді коли опалення монтується без проекту або в працюючу систему вносяться додаткові елементи.

 

Часто зустрічаються проблеми:

 

- Невірно підібрані радіатори. Водних кімнатах жарко а в інших холодно, спроби регулювання монтажними кранами підвищують навантаження на опалювальне обладнання і не приносять очікуваного ефекту. Зазвичай виправляється переробкою або переналагодження системи.

 

- Неправильне розміщення радіаторів. Знижується ефективність їх роботи, виникає нестача тепла. Вирішується перепідключеннями.

 

- Опалювальний агрегат не відповідає радіаторам. Відповідно вся можлива потужність не може бути реалізована. Коригується заміною опалювальних приладів або перенастроюванням.

 

- Котел підібраний без розрахунку тепловтрат будівлі. Найчастіше його потужність завищена. Це призводить до неефективної його роботі і збільшенні витрати газу. Вирішується заміною опалювального приладу на відповідний

 

- Опалення зібрано без проведення гідравлічного розрахунку. Відбивається в тому, що в далеких точках температура не піднімається до необхідних значень. Збільшення температури в магістралях призводить до перевитрати газу. Лікується балансуванням і установкою додаткового насоса.

- При реконструкції не враховано збільшення обсягу теплоносія. З збільшеним об'ємом не справляється циркуляційний насос. Радіатори не прогріваються. Може бути виправлено переналадкой ТП і установкою гідрострілки.

 

- Невірно розрахований тепла підлога. Підлога прогрівається недостатньо або нерівномірно. Бракує теплової потужності. Вирішується переробкою всієї теплої підлоги, заміною насоса, установкою додаткового радіатора.

 

Випадок з практики:

Спочатку був будинок з газовим котлом. Потужність його, як зазвичай, підібрана з запасом. Після реконструкції будинку його площа збільшилася в півтора рази. Сантехніки врізалися в стару систему опалення і додали ще дві гілки. В результаті, для старої частини будівлі перестало вистачати тепла. Клієнт вирішив що для повноцінного опалення потрібно встановити твердопаливний котел. Для заспокоєння совісті були викликані ми.

 

Що виявилося?

 

У зв'язку з впровадженням нових гілок, порушилося балансування. У новій частині будинку тепла було з надлишком (так як регулювання температури на радіаторах не передбачено мешканці відкривали вікна), в старій частині будівлі цього тепла не вистачало. Хоча за розрахунками потужності котла якраз повинно вистачати на будинок після реконструкції. Господар планував додатково встановити твердопаливних котел, для підігріву старої частини.

 

Для вирішення виниклих проблем ми рекомендували поставити автоматичний триходовий балансування клапан.

 

А для економії енергії встановити тижневий програматор з виносними радіо керованими термоголовки на кожен радіатор. Для підстраховки від сильних похолодань можлива установка теплоаккумулятора з теном. Він буде підключатися в нічний час і буде підігрівати будинок за нічним тарифом електроенергією.

 

Комплекс таких заходів не тільки забезпечить будинок необхідною енергією, а ще й принесе економію в 20%

 

Вартість впровадження цих заходів на 25% менше вартості твердопаливного котла. І це ми ще не рахували вартість його обв'язки і подальшого його обслуговування. Ми описали лише один із запропонованих варіантів вирішення. При виникненні аналогічних ситуацій ми рекомендуємо розглядати об'єкт більш комплексно.

 

Рекомендований план дій:

- Провести комплексний енергоаудит всієї будівлі і інженерії.

- Розробити програму зниження енергоспоживання починаючи з найменш витратних рішень.

- Оцінити терміни окупності кожного заходу і економічний ефект.

- А після цього комплексно підійти до поліпшення житла як єдиної структури.

-дже системні рішення дають значно більший ефект ніж сума, розрізнено проведених, заходів.

 

Якщо у вас виникли схожі проблеми і ви не знаєте куди звернутися. Звертайтеся до нас і ми знайдемо оптимальне рішення вашого завдання.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:24:34 +0000
Супровід (технічний і юридичний) проектів у сфері енергоефективності /poslugi/energokonsalting/suprovid-tekhnichnij-i-yuridichnij-proektiv-u-sferi-energoefektivnosti /poslugi/energokonsalting/suprovid-tekhnichnij-i-yuridichnij-proektiv-u-sferi-energoefektivnosti

У переважній більшості випадків кожен проект повинен відповідати деяким встановленим вимогам. Перерахуємо деякі з них в сфері енергозбереження та енергоефективності:

- прозора структура проекту з його змістом;

- фінансові інструменти;

- ефективне управління всією командою проекту;

- наявність висококваліфікованих фахівців;

- наявність фінансових ресурсів для реалізації;

 

Консультаційна допомога у супровіді інвестиційних проектів несе в собі можливість реалізації у нас кращих світових практик, враховуючи всі аспекти у визначенні потенціалу енергозбереження, а також підвищення класу енергетичної ефективності, як на виробництві, так і в житловому фонді.

 

Наприклад, проектний консультант, повинен відповідати як за реалізацію програми, так і за  маркетинговий, інформаційний та юридичний супровід інвестиційних проектів.

 

Зовнішні консультанти повинні налагоджувати взаємодії з підприємствами-учасниками, фінансовими організаціями у вивченні першочергових заходів з енергозбереження, розробляти заходи щодо їх втілення в життя, готувати всі необхідні документи для отримання державних, кредитних, грантових, або інших засобів.

 

Також варто відзначити, що зараз в подібних проектах велика увага приділяється питанням охорони навколишнього середовища.

 

На сьогоднішній день наша компанія впевнена, що нашій країні під силу успішно реалізовувати програми з підвищення енергоефективності, які допоможуть знизити рівень споживання енергоресурсів українських підприємств, багатоквартирних будинків, приватних домогосподарств, підвищити ефективність їх роботи, і як підсумок зменшити залежність від енергоносіїв.

 

Реалізація програм і супровід проектів кваліфікованими фахівцями, дадуть нам інструменти для впровадження складних енергетичних проектів, в ситуації з постійно зростаючою ціною на енергоносії в Україні.

 

Фахівці компанії SVN Energy нададуть Вам послуги з комплексного супроводу проектів в сфері енергоефективності, як з технічних так і з юридичних питань, починаючи від передпроектних і проектних робіт закінчуючи - монтажними роботами і сервісним обслуговуванням.

 

Також ми здатні знайти необхідні ресурси для реалізації і супроводу проекту.

 

З питань отримання консультації з програмах енергоефективності та супроводу проектів в Україні звертайтеся в проектний відділ фінансування "SVN Energy" в м.Києві по телефону (044) 277 36 11. Інформацію про ріхного роду кредитування в рамках енергоефективних проектів звертайтесь за телефоном +3 8 068 62 77 375.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:28:14 +0000
Залучення приватного інвестора для реалізації програм по енергозбереженню /poslugi/energokonsalting/zaluchennya-privatnogo-investora-dlya-realizatsiji-program-po-energozberezhennyu /poslugi/energokonsalting/zaluchennya-privatnogo-investora-dlya-realizatsiji-program-po-energozberezhennyu

Основним обмежуючим фактором для залучення приватних інвестицій в енергозбереження є складність адекватної оцінки ризиків і термінів окупності проектів. У банків немає достатньої компетенції в цьому питанні, звідси і високі відсоткові ставки по кредитах.

 

 Інвестор або фонд більш спокійно ставиться до оцінки ризиків, але все ж завжди є певні побоювання в адекватній оцінці перспектив.

 

Основними напрямками для вкладень є: сільське господарство, сфера ЖКГ і ОСББ, електроенергетика, транспорт, заміна освітлення на енергозберігаюче, поліпшення систем теплопостачання, альтернативна енергетика.

 

У зв'язку з браком бюджетних коштів, перспективним є також оновлення ЖКГ. Розробка системи взаємодії ЖКГ, ОСББ, інвесторів і державних органів в сфері енергоефективності є пріоритетним завданням в Україні.

 

При розгляді проектів для інвестицій основним завданням є визначення основних поточних характеристик будівель і складання плану робіт з оцінкою термінів окупності. Чим ретельніше буде виконана ця робота, тим менше сумнівів виникає у інвестора при прийнятті рішення. Досвід проведення подібних розрахунків з обов'язковим проведенням енергоаудиту показує, що чим комплексніша і прозоріша картина, тим більше інвестиційна привабливість об'єкта і можливість отримання умов, які вигідніше банківського кредиту.

 

У ЖКГ та ОСББ ми в першу чергу звертаємо увагу на пункти теплопостачання. У 90% випадків основне обладнання зношене і дуже неефективне. Тому заміна обладнання і створення індивідуальних теплових пунктів є одним з найбільш вигідних, для приватних інвесторів, напрямків.

 

 

Для оцінки, обов'язковим є проведення енергоаудиту і розробка плану модернізації або заміни. Також ми надаємо правову та інженерно-технічну підтримку по підготовці документів для інвестора. Перспективним напрямком є ​​енергосервісні контракти, в яких мешканці платять фіксовану вартість за комунальні послуги, а повернення інвестицій гарантується енергозбереженням.

 

Основні напрямки для модернізації:

- значне збільшення ККД котельні;

- зменшення тепловтрат в теплотрасах;

- зменшення витрат на ремонт.

 Термін повернення інвестицій пов'язаний з фіксованим тарифом на послуги.

 

Календарний графік виконання робіт може бути складений з урахуванням реінвестування отриманого економією. Це дозволяє зменшити початкові вкладення і відповідно збільшується привавбливість об'єкта для інвестора.

 

Основні ризики:

- мала капіталізація енергосервісних компаній;

- постійно мінливі ціни і тарифи;

- немає захисту прав інвестора;

- низька кваліфікація компаній;

 

Універсальних порад на цю тему не існує. Оцінка кожного проекту і робота з інвестором проходить індивідуально.

 

Але в Україні постійно відкриваються нові можливості. Ми можемо допомогти вам з усіма питаннями, які стосуються сфери енергозбереження.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:38:03 +0000
Організація проектного фінансування /poslugi/energokonsalting/organizatsiya-proektnogo-finansuvannya /poslugi/energokonsalting/organizatsiya-proektnogo-finansuvannya

Організація проектного фінансування

Енергоефективність на сьогоднішній день - один з ключових інструментів у програмі підняття нашої економіки. Так, як в раціональному використанні енергоресурсів закладені величезні можливості.

З причини різноманітних факторів, які не дозволяють інвестувати в сферу енергозбереження, компанія SVN Energy надає новий вид послуг - допомога в отриманні фінансування проекту.

 

Представлене фінансування можна використовувати тільки з метою енергозбереження та зменшення викидів СО2. До основних напрямки фінансування можна віднести:

- Електроенергетику.

- Промисловість.

- Теплопостачання, а також системи комунальної інфраструктури.

- Транспорт, сільське господарство, житловий сектор, організація бюджетної сфери.

- Програми, які стимулюють підвищення енергетичної ефективності.

 

Джерелами фінансування можуть служити як власні кошти, так і інші, альтернативні варіанти. В умовах фінансової кризи, великий інтерес, як раз, представляють альтернативні джерела фінансування проектів енергозбереження:

- Інвестиційні програми.

- Різні програми банків - кредитні, лізингові продукти в області енергоефективності.

- Грантове фінансування - безоплатне фінансування проектів.

- Лізинг - для вирішення завдань підготовки, супроводу, реалізації проектів енергоефективності.

- «Державно-приватне» партнерство на різних рівнях.

- Надання технічної допомоги в рамках міжнародного співробітництва.

- Енергосервісні контракти - договір, для залучення приватного фінансування, для зниження енергоємності.

- Державні програми (теплі кредити, заміна твердопаливних котлів, кредитування ОСББ).

 

 Також слід зазначити про існування різноманітних програм:

- Енергозбереження.

- Чистого виробництва.

- Еко-ефективність.

- Пряме фінансування.

- Ремітування приватних компаній.

- Програма розвитку інфраструктури.

- Горизонт 2020.

- Програми міжнародної співпраці.

Дослідження досвіду різноманітних проектів в цій сфері дало нам досвід в розробці спеціальних кредитних рішень, управлінні ризиками, успішному залученні фінансування для проектів.

 

Компанія SVN Energy в рамках послуг може:

- провести енергетичне обстеження для визначення потенціалу енергозбереження;

- визначити заходи для реконструкції, модернізації Вашого об'єкта;

- визначити можливі шляхи фінансування;

- оформити заявку на фінансування;

- підготувати ТЕО, бізнес-план;

- підтримувати відносини з компаніями-постачальниками обладнання;

- провести монтажні роботи;

- та багато іншого.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:37:43 +0000
Оцінка енергоефективності будинку на стадії проектування /poslugi/energokonsalting/otsinka-energoefektivnosti-budinku-na-stadiji-proektuvannya /poslugi/energokonsalting/otsinka-energoefektivnosti-budinku-na-stadiji-proektuvannya

У сучасному світі все більше людей шукають незалежності. Хтось хоче бути незалежним від сусідів і переїжджає в свій заміський будинок. А хтось хоче бути незалежним від подорожчання енергоносіїв.

 

Якщо ви задумали будувати енергозберігаючий будинок, то починати бажано з проекту. При індивідуальному будівництві Ви можете взяти проект традиційного будинку і використовувати в ньому енергозберігаючі технології. Такі як LED лампи, розумні термостати, системи розумного будинку і т.д.

 

Але справжня енергоефективність даного рішення є сумнівною. Кращим рішенням буде проектування енергоефективного будинку "з нуля", понад завданням буде проектування пасивного будинку. Але дійсні терміни окупності будівництва пасивного будинку в Україні досить довгі. Слід враховувати що індивідуальне проектування займає чимало часу. Компромісним варіантом серед цих двох рішень буде проектування енергекономічного будинку на основі вже готового проекту з оцінкою його енергоефективності.

 

А що робити тим хто вже побудував будинок або живе в старому багатоквартирному будинку і хоче разом з сусідами перетворити його енергоефективний? Для всіх є одна порада. Як говориться в прислів'ї - Сім разів відміряй ... Перед тим як вплутуватися в будівництво бажано знати скільки буде коштувати експлуатація будинку після завершення будівельних робіт? На скільки будуть вигідними вкладення? Оцінка енергоефективності існуючого будинку називається енергоаудитом.

 

А оцінка енергоефективності проекту будинку складається з декількох етапів.

- Першим етапом явлется оцінка розташування будинку по сторонах світу. Великий вплив на енергоефективний будинок надають вибрані вікна, їх розміри і розташування відносно сторін світу.

- Другим етапом буде оцінка енергоефективності огороджувальних конструкцій (стін, перекриттів, покрівлі).

- Третій етап враховує оцінку енергоефективності інженерних рішень і систем. Перевіряють систему вентиляції-кондиціонування, систему опалення та гарячого водопостачання.

 

Після цього проводиться комплексна оцінка всіх факторів і видаються рекомендації щодо поліпшення проектних рішень, які впливають на енергоефективність будинку. Після узгодження архітектором вносяться необхідні зміни в проект. Варто зауважити що рішення, які перевіряються на папері стоять в десятки а то й сотні разів менше ніж зміни на будівництві.

 

Варто ще відзначити вплив на електроспоживання будинку енергозберігаючої технології освітлення LED лампами. Заміна старих ламп розжарювання на сучасні енергозберігаючі системи освітлення з датчиками руху і освітленості приносить значний ефект для економії. Заміна всіх освітлювальних приладів на світлодіодні має місце, якщо ви плануєте встановлювати у себе незалежну фотоелектричну систему. Або ви дуже обмежені в підведеній до будинку потужністі електромережі. Але ми хочемо вас застерегти від заміни енергозберігаючих лам на світлодіодні, це не приносить істотної економії і не окуповується впродовж розумного строку.


Якщо ви зібралися проектувати енергозберігаючий приватний будинок, то звертайтеся до нас. Ми проведемо незалежну оцінку енергоефективності проекту вашого будинку і допоможемо вашому архітектору в рази підвищити енергоефективність вашого будинку.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:25:12 +0000
Методи вповадження систем енергоменеджменту ISO 50001-2011 /poslugi/energokonsalting/metodi-vpovadzhennya-sistem-energomenedzhmentu-iso-50001-2011 /poslugi/energokonsalting/metodi-vpovadzhennya-sistem-energomenedzhmentu-iso-50001-2011

Методи вповадження систем енергоменеджменту ISO 50001-2011

При опитуванні більшості енергетиків, інженерів, працівників по обслуговуванню обладнання офісів, житлових, будинків, як малих так і великих підприємств, у цих людей часто просто не вистачає часу займатися енергозбереженням, оптимізацією роботи і пов'язаних з ними питань.

 

Вони виконують свої прямі зобов'язання по експлуатації, заміни обладнання, і його обслуговуванню. На відміну від цих завдань, енергоменеджер в рамках системи енергоменеджменту ставить перед собою мету максимально знизити споживання енергоресурсів (газ, тепло, електроенергія, вода).

 

По простому система енергетичного менеджменту - це інструмент, за допомогою якого Ви спочатку зрозумієте як йде споживання енергії, ставите оцінку слабких місць, продумуєте заходи з енергозбереження та намагаєтеся їх реалізувати.

 

І так опишемо коротко метод впровадження представленої системи за стандартом ISO 50001-2011. Але варто зазначити, що до кожного об'єкту потрібен свій, індивідуальний підхід. Наша робота - це прийти, побудувати і налагодити роботу служби енергетичного менеджменту.

 

І так весь проект можна розділити на наступні етапи:

 

1. Підготовчий етап.

Оцінка підприємства, оцінка потенціалу впровадження, експрес енергоаудит, розробка плану дій, ознайомлювальне навчання персоналу.

 

2. Побудова енергетичної політики.

Спільна робота наших фахівців з керуючими, робочими по розробці загальної концепції.

 

3. Енергетичне планування.

Формування фактичного енергобалансу, цільових показників енергоефективності, прогнозування споживання з урахуванням запропонованих заходів з енергозбереження; коригування плану по розробці системи енергетичного менеджменту.

 

4. Розробка документів.

За системою енергетичного менеджменту, системою моніторингу, мотивації персоналу та інших допоміжних документів;

 

5. Дослідна експлуатація розробленої системи енергоменеджменту.

На даному етапі відбувається виявлення всіх невідповідностей і їх усунення.

 

Якщо Ви бажаєте отримати більш детальну інформацію, технічну консультацію, обговорити оптимальний варіант ось наші телефони та електронна пошта.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:36:51 +0000
Оцінка можливості використання вторинної енергії на виробництві /poslugi/energokonsalting/otsinka-mozhlivosti-vikoristannya-vtorinnoji-energiji-na-virobnitstvi /poslugi/energokonsalting/otsinka-mozhlivosti-vikoristannya-vtorinnoji-energiji-na-virobnitstvi

Оцінка можливості використання вторинної енергії на виробництві

Програма в галузі енергозбереження та підвищення рівня енергоефективності виробництва обов'язково включає в себе споживання вторинних енергоресурсів. Під вторинними енергоресурсами (ВЕР) слід розуміти відходи виробничих циклів, які мають енергетичний потенціал і можуть використовуватися для отримання додаткового тепла. Велике значення у загальному тепловому балансі підприємства можуть грати пристрої охолодження обладнання та котли-утилізатори. У деяких випадках ми можемо отримувати до 50% теплоти для потреб компанії.

 

 Відходи (доменний газ, тирса, абсорбційний газ), теплові відходи (фізична теплота від обладнання, відпрацьованих газів, пара, конденсаційна теплота), енергія тиску (потенціал газів і рідин після виконаної ними роботи).

 

Для оцінки потенціалу повторно використовуваної енергії виробництва проводиться обстеження, яке включає в себе збір статистичних даних та інформації про обсяг споживання енергоресурсів структури, розрахунок теплового балансу, облік тепла і палива. Після цього ми розуміємо потенціал ВЕР. Утилізація вторинної енергії є одним з головних потенціалів для економії на підприємстві. Аналітика та збір даних можуть проводиться по всій компанії і по його підрозділах окремо, аж до конкретної установки.

 

Розробка заходів по ревикористанню енергоресурсів вимагає певних тимчасових витрат як з боку аудиторів, так і з боку представників організації. 

 

Насамперед аналізується технічна інформація (паспорти на обладнання, технологічні карти, звіти пуско-налагоджувальних організацій, рекомендації галузевих інститутів). Після цього проводяться контрольні заміри для одержання відсутніх даних або визначення відповідності показникам.

 

Після проведення цих робіт складаються рекомендації щодо економії енергоресурсів та використання ВЕР. Після цього розробляються конкретні рішення. Вони можуть бути впроваджені в технологічний процес або своїми силами, або силами сторонніх компаній.

 

Також розробляється програма енергозбереження, яка ділиться на кілька етапів:

 

1). Реалізуючі заходи не потребують значних витрат. Це поліпшення технологічних процесів, поліпшення контролю і систем обліку, поліпшення якості палива, точне управління.

2). Скорочення енергоспожив

ання і мінімізація її втрат. Сюди відносяться: утеплення, заміна вікон ...

3). Впровадження систем і устаткування для збору ВЕР.

4). Установка систем опалення, що програмуються, заміна обладнання на енергоефективне, системи вентиляції з рекуперацією.

 

При зборі побічних енергоресурсів можна отримувати більше ресурсів ніж від ГЕС. І в подальшій перспективі роль цього джерела буде тільки збільшуватися. Цілі галузеві підрозділи можуть використовувати цей ресурс без закупівлі первинної енергії.

 

Але в цьому випадку величезну важливість має зниження втрат тепла в мережах при передачі до споживача. Адже зараз на передачу втрачається від 9% енергоресурсів. Тому так важливо періодично проводити енергоаудит та телевізійну зйомку мереж.

 

  Якщо у вас є інтерес до використання ВЕР на вашому виробництві, то звертайтеся до нас і ми з радістю вам допоможемо у цьому важливому питанні.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:36:33 +0000
Оцінка доцільності залучення кредитних коштів для заходів по підвищенню енергозбереження /poslugi/energokonsalting/otsinka-dotsilnosti-zaluchennya-kreditnikh-koshtiv-dlya-zakhodiv-po-pidvishchennyu-energozberezhennya /poslugi/energokonsalting/otsinka-dotsilnosti-zaluchennya-kreditnikh-koshtiv-dlya-zakhodiv-po-pidvishchennyu-energozberezhennya

Чим дорожче енергоносії, тим більше ефект від економії енергії. Для виробництв, питання енергоефективності безпосередньо впливають на собівартість продукції.

 

Головне питання, де знайти кошти на поліпшення енергоефективності?

 

Компанії можуть брати гроші з обороту. Але зменшення оборотних коштів негативно позначається на бізнес-показниках. Скорочення запасу грошей в кризу може привести до зупинки роботи компанії.

 

Ситуація в сфері ОСББ та приватному секторі схожа тим, що у багатьох просто немає достатнього запасу грошей. Поширеним рішенням, буде отримання кредитів на енергозбереження. Зарубіжні організації, які виділяють значні кошти на економію енергії: Міжнародний банк реконструкції та розвитку, ЄБРР і Світовий банк. З українських гравців це: Ощадбанк, УкрГазБанк і ряд інших.

 

Також є ряд фондів, які виділяють гранти на енергозбереження.

 

Для отримання позики підприємство повинно довести чистоту і прибутковість свого бізнесу, а ОСББ повинно бути зареєстровано не раніше ніж за пів року до звернення і згоду на отримання позики повинні дати більше 60% мешканців. Для приватних осіб кредитних умов існує нескінченна кількість і вони змінюються від банку до банку. Для інвесторів, вкладення в заощадження енергії вважаються найбільш вигідними (розрахункова окупність 4-8 років).

 

Позики видаються на такі напрямки:

  • - Виробництво чистої енергії.

  • - Підвищення ефективності використання енергії.

 

Для фізичних осіб є наступні умови для отримання кредиту з відшкодуванням відсотків:

  • - заміна газового котла на електро або твердопаливний до 5000 грн ..

  • - покупка енергозберігаючого обладнання або матеріалів до 10 тис грн

Умови: виплата за три роки, ставка 25%, перший внесок 10%, сума від 1000 до 50 000.

 

Як оцінити чи варто вплутуватися в кредит?

У засобах масової інформації багато розмов про вигідність умов теплих позик, але насправді в питанні відносин з банком є ​​підводні камені. Основною проблемою є висока відсоткова ставка (близько 25%). І слід відразу врахувати комісію банку, яку він рахує від всієї суми і включає в перший платіж. Відзначимо, що держава відшкодовує частину цих відсотків (40 відсотків від тіла).

 

Для оцінки вигіднго використання банківського кредиту, вам слід провести енергоаудит будівлі або підприємства, визначитися з тим, які роботи можна провести без участі банку, і який економічний ефект вони принесуть.

 

Чим більше проблем з енергозбереженням в вашому домі, тим вигідніше брати кредити. Адже робота виконується зараз і зараз же ви отримуєте економію на комунальних платежах. У багатьох випадках деякі роботи можна фінансувати без участі банку.

 

В умовах децентралізації, багато областей мають значну допомогу на заходи з енергозбереження. Наприклад Львівська область виділяє кошти на погашення 20% від позикових коштів, в результаті людям залишається всього 5%. Допомога допомогою, але бажано віддавати кредити в самі короткі терміни, тоді і вигода від енергозбереження буде відчутна набагато раніше.

 

З нашого досвіду, для ОСББ кредитом вигідніше користуватися при модернізації інженерних систем (наприклад індивідуального теплового пункту), а утеплення намагатися зробити своїми силам. Для оцінки вигідності отримання кредитних кошти потрібно враховувати безліч чинників. Для ОСББ ми розробили простий калькулятор оцінки впливу кредиту на зростання місячних платежів.

 

Якщо у вас виникли питання щодо доцільності звернення за кредитом то телефонуйте нам і ми допоможемо вам визначитися.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:36:16 +0000
Розробка техніко-економічних обгрунтувань (ТЕО) і підготовка бізнес планів /poslugi/energokonsalting/rozrobka-tekhniko-ekonomichnikh-obgruntuvan-teo-i-pidgotovka-biznes-planiv /poslugi/energokonsalting/rozrobka-tekhniko-ekonomichnikh-obgruntuvan-teo-i-pidgotovka-biznes-planiv

Навіщо нам берегти енергію?

 

Відповідь на це питання - досить таки проста. На даному етапі чубків просто не може вже обійтися без електроенергії, комфортного тепла взимку і без граничного числа послуг на реалізацію яких потрібно використовувати енергоресурси. З цього нам потрібно оптимізувати споживання енергії, для економії природних копалин ресурсів планети, а також при зростанні тарифів і власних коштів для приватного домогосподарства, житлового багатоквартирного будинку, офісу, підприємства.

 

Оптимізація, побудови програми енергозбереження, проведення енергетичного обстеження це і є інструменти за допомогою яких ми зможемо утримувати баланс між зростаючим попитом на енергоресурси і їхньої не безмежні.

Але перед етапом безпосередньою реалізацією нам потрібно провести техніко-економічне обґрунтування і підготувати бізнес план. Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) в проектах енергозбереження та підвищення рівня енергоефективності проводитися для аргументації доцільності вибору необхідного обладнання, удосконалення технології, проведення термомодернізації та інших процесів.

 

Зазвичай це актуально для житлового фонду, багатоквартирних будинків, підприємств, державних організацій. Як ми раніше описували, що також було б не погано скласти і бізнес план. Відмінність ТЕО від бізнес плану полягає у відсутності таких розділів як:

- Аналіз ринка.

- Побудова маркетингової стратегії.

- Аналізу ризиків.

 

Бізнес план в проектах з енергозбереження - це «дорожній покажчик» на шлях до комерційного успіху, або ж до суттєвої економії в оплаті за енергоносії. Бізнес план містить опис конкретних термінів з чітко розписаними заходами по реалізації, показниками і необхідними показниками.

 

При можливості отримання кредитних, грантових або виділення державних грошей - «бізнес-план» є обов'язковим документом.

 

Також цей документ служить «магнітом» для залучення інвесторів, які зможуть з легкістю і не на словах, а в цифрах оцінити Ваш проект. Але тут є тонка грань, якщо при оформленні ідеї зроблені помилки - проект ризикує ніколи не втілиться в життя. З цього ми завжди рекомендуємо користуватися послугами професійних консультантів.

 

Наведемо приблизний вигляд структури бізнес плану проектів з енергозбереження та підвищення енергоефективності для підприємства:

1. Титульний лист.

2. Резюме проекту.

3. Описи виду діяльності (для підприємства).

4. Маркетинг і збут продукції.

5. Виробничий і організаційний план.

6. Фінансової план.

7. Спрямованість і ефективність проекту.

8. Ризики, гарантії.

9. Додаткова інформація.

10. Додатки.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:35:30 +0000
Онлайн інструменти аналізу заходів з підвищення енергоефективності /poslugi/energokonsalting/onlajn-instrumenti-analizu-zakhodiv-z-pidvishchennya-energoefektivnosti /poslugi/energokonsalting/onlajn-instrumenti-analizu-zakhodiv-z-pidvishchennya-energoefektivnosti

  Потенціал енергозбереження та підвищення енергоефективності в Україні експерти оцінюють, як дуже високий (наприклад існує оцінка потенціалу зменшення споживання природного газу на 50-60%).

 

Першочергове питання - як можна швидше і якісніше реалізувати всі державні, іноземні, приватні, і багато інших програм з енергозбереження? По причині різноманітних факторів, таких як платоспроможність населення, відсутність кваліфікованих фахівців, фірм, монтажних організацій, прийнятного фінансування - терміни реалізації поставлених завдань щодо підвищення енергетичної ефективності помітно затягуються.

 

І так щоб реалізувати весь потенціал енергозбереження потрібно в першу чергу виконати мало витратні заходи і сформувати платформу для подальшого прогресивного поступу на шляху до зниження енергоспоживання. Як вже раніше говорилося, про відсутність кваліфікованих фахівців, на цьому слабо розвиненому поки ще ринку, ми прийшли до думки, що потрібно надавати додаткову допомогу експертам у цій галузі, допомагати початківцям-фахівцям, і ознайомлювати звичайних громадян з питаннями енергозбереження - просто кажучи: «говорити на їхній мові ».

 

Як ми допомагаємо, запитаєте Ви?

 

А ми Вам про це зараз і розповімо. Почалося все це зі спільним проектом з Держенергоефективності по розробці онлайн калькулятора по заміні газового котла. З ним Ви можете ознайомитися тут. Головною його функцією було дати зрозуміти чи варто йому міняти свій старий газовий котел на альтернативний (твердопаливний, електричний або інший), яка буде вигода і термін повернення його коштів.

 

Ця розробка користується і зараз високим попитом. Ви можете знайти її вже на багатьох сайтах, як на індивідуальних так і сайт різних адміністрацій.

 

Після успішного закінчення цього проекту - Держенергоефективність розробила нову програму про державну компенсації на проекти з енергоефективності для ОСББ. З причини позитивного співробітництва з нашими фахівцями було прийнято рішення щодо розробки нового онлайн інструменту для керівників житлових будинків.

 

Метою цього розрахунку було уявлення керуючому будинку чи варто брати участь в державній програмі. Скільки приблизно буде коштувати реалізація заходів з утеплення фасадів, модернізації ІТП, заміні освітлення для його будинку, і який ефект від цього буде. З програмою Ви можете ознайомитеся тут.

 

І так у нас вже вийшло два реалізованих спільних проекту.

 

Але ми на цьому не зупинилися. Зараз ми співпрацюємо з різними організаціями з якими спільно розробляємо онлайн інструменти аналізу заходів щодо підвищення енергоефективності. Серед них можна виділити:

- калькулятор розрахунку опалення;

- калькулятор радіаторів опалення;

- калькулятор тепловтрат;

- калькулятор будматеріалів;

- калькулятор вибору вікон;

- калькулятор по заміні освітлення;

- і багато інших.

 

Тим самим ми скорочуємо професіоналам час на обробку результатів робіт, а новачкам даємо інструмент для проведення робіт.

 

До завершення хотілося б сказати. Якщо у Вас є цікаві завдання в сфері енергозбереження та деякі процеси в обробці даних, результатів та ін. - звертайтеся до нас. Чекаємо Вашого дзвінка.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:34:12 +0000
Розробка систем енергоменеджменту для підприємств як інструмент економії ресурсів без великих інвестицій (аналітичні послуги) /poslugi/energokonsalting/rozrobka-sistem-energomenedzhmentu-dlya-pidpriemstv-yak-instrument-ekonomiji-resursiv-bez-velikikh-investitsij-analitichni-poslugi /poslugi/energokonsalting/rozrobka-sistem-energomenedzhmentu-dlya-pidpriemstv-yak-instrument-ekonomiji-resursiv-bez-velikikh-investitsij-analitichni-poslugi

Коли мова заходить про економію ресурсів і енергії на давно працюючому підприємстві, багато хто вирішує, що це складно зробити без значних інвестицій на утеплення, заміну вікон та обладнання на більш енергоефективні.

 

Так, варто погодитися, що ідеально утеплена будівля компанії з LED системою освітлення, новітнім обладнанням, сертифіковане за сучасними стандартами енергозбереження - це відмінно. Але де взяти на це кошти тому,  кому підприємство дісталося у спадок ще з радянських часів?

 

Думаєте з цієї ситуації немає виходу?

 

А ось і ні, адже енергозбереження на підприємстві може досягатися кількома шляхами. Для прикладу візьмемо вентиляцію виробничих приміщень. Якщо ми встановимо регулятори частоти обертання вентиляторів, які коштують дешево, у порівнянні з витратами на електроенергію, то у нас з'явиться можливість плавного регулювання вентиляційної системи. Відповідно знизяться експлуатаційні витрати і витрати на електроенергію за цим напрямком. Промислова вентиляція це лише один з прикладів можливої ​​економії.

 

А є ще освітлення, де економія може досягатися не тільки за рахунок заміни ламп, а й за рахунок управління світловими потоками (тобто освітлюємо тільки там, де точно має бути освітлення і тільки в потрібний час).

 

 Також енергію можна заощадити керуючи системою опалення та гарячого водопостачання. Енергозбереження на підприємстві може бути не тільки місцем куди потрібно постійно вкладати гроші, а й джерелом значної економії, а іноді і непередбаченого прибутку. Адже запасаючись вторинною енергією ми теоретично можемо зовсім відмовитися від опалення.

 

Не дарма законом про енергозбереження, який діє на території України з 26 липня 1994 року, передбачені Економічні санкції за марнотратне витрачання паливно-енергетичних ресурсів.

 

Але енергоменеджмент це все таки більше про інтелектуальне управління ресурсами. Якщо є великі втрати енергії в зв'язку з недостатнім утепленням будівлі, великими інфільтраційними втратами, старими вікнами, то спочатку бажано покласти край цим втратам. Визначити найбільші проблеми можемо ми. Наше завдання полягає в тому, щоб знайти ті необхідні рішення по зниженню енергоспоживання, які дадуть найбільший результат.

 

Що потрібно зробити щоб почати економити якомога швидше?

 

Зв'яжіться з нами і ми обговоримо ваші можливості для енергозаощадження. Для цього нам бажано провести енергоаудит підприємства. Ми маємо великий досвід в сфері енергозбереження та всі необхідні для цього інструменти.

 

Енергоменеджмент для підприємства це не модна фішка або панацея від всіх "хвороб", це сучасна система ставлення до наявних ресурсів. Адже те, що ми заощадимо сьогодні, нам не потрібно буде купувати завтра.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:33:50 +0000
Стратегічний енергоконсалтинг для адміністрацій. /poslugi/energokonsalting/strategichnij-energokonsalting-dlya-administratsij /poslugi/energokonsalting/strategichnij-energokonsalting-dlya-administratsij

На сучасному етапі для нашої країни існує багато проблем, які потрібно вирішувати негайно. До них звичайно відносяться питання енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності, так як підвищення тарифів на енергоресурси веде підвищення собівартості продукції, послуг, що надаються, витрат на оплату комунальних послуг.

 

Тому від вирішення проблем у галузі енергозбереження значною мірою, залежить все можливий рівень розвитку суспільства. Тому зараз і проводиться робота щодо зниження споживання енергії у всіх сферах – від промисловості, бюджетної сфери аж до індивідуальних будинків.

 

Одним із головних завдань залишається зменшення енергоємності нашої економіки, яка й досі є однією з найбільших в Європі. Це насамперед зв’язано з низьким рівнем економіки та неефективним споживанням природного газу, вугілля, електричної енергії.

 

Звичайно усі проблеми можна вирішити лише за чітко відпрацьованої системи і побудованої стратегії. Ця стратегія повинна бути не лише про економне споживання енергоресурсів, але й повинна розібрати усі процеси, що проходять в регіоні, від генерації, транспортування до споживання кінцевої енергії.

 

Ось яку структури ми бачимо при побудові даної стратегії

 

1.        ДОВІДКА ПРО РЕГІОН/МІСТО/СЕЛИЩЕ

Ця довідка повинна передбачати не тільки енергетичну складову, але й соціально-економічні показники, історичну довідку, географічне положення та кліматичні умови;

 

2.      ІСНУЮЧИЙ СТАН ПО РІЗНОМАНІТНИМ СКЛАДОВИМ

-          Водні ресурси.

-          Туристично-рекреаційні ресурси.

-          Зв’язок.

-          Торгівельний сектор, ресторани, сфера послуг.

-          Будівельний комплекс.

-          Промисловість.

-          Охорона здоров’я.

-          Освіта.

-          Культура.

 

3.      ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СЕКТОР РЕГІОНУ/МІСТА/СЕЛИЩЕ.

 

Теплопостачання

Як відбувається забезпечення тепла об’єктів, на чиєму вони балансі кількість котлів, їх характеристики, сумарна теплопродуктивністю, підключене теплове навантаження, протяжність та стан  теплових мереж;

 

Газопостачання

Стан газифікації. Аналіз безперебійності  та  безаварійності  газопостачання.  Аналіз газопроводів різного тиску.

 

Електропостачання

Аналіз робіт по заміні мереж електропостачання, збільшення  потужності  трансформаторних підстанцій та забезпечення надійного, якісного електропостачання.

 

Водопостачання та водовідведення

Характеристика водопровідних, каналізаційних мереж, артезіанських свердловин; водопровідних насосних станцій; каналізаційних насосних станцій; резервуарів чистої води; комплексів очисних споруд каналізації.

 

Вуличне освітлення

Діагностика протяжності освітлювальної мережі, опис характеристик та загальної кількості освітлювальних точок

 

Житловий фонд

Врахування тенденції щодо змін загальна площа житлового фонду протягом наступних років, а отже і коригування споживання усіх видів енергоносіїв в даному сегменті.

 

Промисловість

Аналіз промислової бази регіону/міста/селища.

 

Транспорт та дорожня інфраструктура

4.   АНАЛІЗ ПОТОЧНОГО СТАНУ ВИКИДІВ СО 2 ПО МІСТУ

ЄС прийняв на себе зобов’язання зменшити викиди до 2020 року на 20% року у порівнянні з 1990 роком, тому перед нами стоїть також ця задача

 

5.   СТРУКТУРА СПОЖИВАННЯ ЕНЕРГОНОСІЇВ В М. ДУБНО

За видами енергоносіїв

Для складання енергетичного балансу потрібна робота по збору статистичної інформації з різних джерел про споживання усіх видів палива

Споживання енергоносіїв за категоріями споживачів

 

6.   ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 

7.   ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ

Даний розділ буде містити інвестиційні проекти, які є найбільш актуальними для впровадження та потребують найбільшої уваги.

 

8.   ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ

Можливими джерела фінансування проектів, які будуть закладені в плані дій.

 

9.   ОЧІКУВАННІ РЕЗУЛЬТАТИ

 

ПДСЕР не є жорстким документом.

 

Даний документ розроблений із заходами на наступні декілька років, проте в процесі його впровадження та подальшої актуалізації передбачена можливість продовження його дії на довший термін.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:29:17 +0000
Аналіз будівлі перед виготовленням енергетичного паспорта /poslugi/energokonsalting/analiz-budivli-pered-vigotovlennyam-energetichnogo-pasporta /poslugi/energokonsalting/analiz-budivli-pered-vigotovlennyam-energetichnogo-pasporta

 Енергетичний паспорт виготовляється після проведення енергоаудиту та виконання необхідних розрахунків. Енергопаспорт - це документ, який показує фактичне енергоспоживання будівлі. Перед тим як витрачати гроші на енергоаудит, бажано провести технічне обстеження будівель на предмет прихованих пошкоджень. Експертиза будівель і споруд може проводитися як візуально, так і за допомогою необхідного устаткування. Якщо ви впевнені, що з технічною стороною будівлі все відмінно, то тоді ми робимо енергетичне обстеження.

 

 Також ми можемо проконсультувати вас на що потрібно звертати увагу при технічному обстеженні. Енергоаудит бажано проводити у холодну пору року. Тоді ми можемо максимально детально обстежити всі вузли будівлі на предмет тепловтрат у ключових місцях.

 

 В енергетичному паспорті зазначають: адресу, клас енергоефективності, тип, об'єм, площа, мінімальні вимоги до енергоефективності для цього типу будівель, розрахункові та фактичні показники енергоспоживання, рекомендації щодо підвищення характеристик, ПІБ фахівця який склав документ.

 

 Ми можемо проводити аналіз енергоспоживання не тільки в побудованих будівлях, а й у таких, які ще будуються або навіть проектуються. У нас є комплекс програм і досвід в моделюванні енерговитрат на стадії проектування. Тобто, ми ще до будівництва будинку можемо знати скільки енергії він буде споживати під час експлуатації.

 

 Для будівель, які реконструюються і новобудов отримання енергетичного паспорта обов'язкова процедура. А для будівель які побудовані давно потрібно отримувати сертифікат енергетичної ефективності. Будинки площею більше 50 м2 сертифікуються в обов'язковому порядку. Закон про обов'язкову сертифікацію будівель вступає в силу з 1 січня 2017 року.

 

 Під дію закону не потрапляють п'ять категорій будівель: церкви-мечеті, виробничі підрозділи підприємств, пам'ятники культури і архітектури, тимчасові споруди з терміном служби до двох років, обєкти які будуються на підставі будівельного паспорта (приватні будинки до 2х поверхів з площею до 300 м2) .

 

 Для того, щоб дізнатися вартість такого аналізу, вам необхідно завершити роботи з утеплення, встановлення вікон і монтажу основного опалювального обладнання. Після цього приходьте до нас на консультацію і ми обговоримо необхідний обсяг робіт і ваші цілі щодо зменшення енерговитрат.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:27:32 +0000
Прогнозування витрат на опалення, електроенергію і т.п. /poslugi/energokonsalting/prognozuvannya /poslugi/energokonsalting/prognozuvannya

Прогнозування витрат на опалення, електроенергію і т.п.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:26:51 +0000
Підготовка до участі в енергозберігаючих програмах отримання інвестицій через механізм ЭСКО (енергсервіс) /poslugi/energokonsalting/pidgotovka-do-uchasti-v-energozberigayuchikh-programakh-otrimannya-investitsij-cherez-mekhanizm-esko-energservis /poslugi/energokonsalting/pidgotovka-do-uchasti-v-energozberigayuchikh-programakh-otrimannya-investitsij-cherez-mekhanizm-esko-energservis

Підготовка до участі в енергозберігаючих програмах отримання інвестицій через механізм ЭСКО (енергсервіс)

Сьогодні всі задаються питанням: «для чого потрібно раціонально використовувати природні енергоресурси?». Відповідь можна знайти сильно не заглиблюючись в питання енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності. Постійне зростання цін на електроенергію, природний газ, централізоване теплопостачання змушують нас з Вами замислюватися про раціональне використання цих ресурсів, так як їх кількість обмежена.

 

Так, ось ціни на енергоресурси зростають не тільки для кінцевого споживача але і по відношенню до промисловості, бізнесу, житлового фонду (багатоквартирних будинків) і для об'єктив держмайна. З цього розробляються різноманітні способи щодо стимулювання і залучення фінансування проектів, механізмів, які приведуть до раціонального використання енергоресурсів та енергозбереження. Одним з таких інструментів, крім кредитування, грантових програм, державного фінансування є механізм ЕСКО, або ж енергосервісний контракт.

 

Енергосервісний контракт - це перш за все договір, предметом якого є реалізація енергозберігаючих заходів за рахунок виконавця на об'єкті замовника, з подальшим розподілом досягнутої економії між двома сторонами.

 

З яких основних пунктів повинен складатися енергосервісний контракт?

  1. Перш за все про величину економії енергетичних ресурсів (газ, вода, електрична енергія), яка обов'язково повинна бути досягнута після проведення комплексу робіт. (Тобто, якщо виконавець енергосервісного договору заявив про економію в 30% на газ, то після, для прикладу, модернізації системи опалення він повинен досягти цієї економія для повернення своїх інвестицій).

  2. Термін дії, який обумовлений досягненням передбачуваної економії енергетичних ресурсів (для прикладу він заключається на 5 років, з умовою економії в розмірі 3 567 420 грн.на опаленні за цих п'ять років).

  3. Переліку заходів з енергозбереження (виконавець надає замовнику список заходів, які він планує провести, і відповідну градацію по економії.

 

Наприклад:

· Утеплення фасадів - 15%

· Заміна вікон - 10%

· Модернізація системи опалення - 14%

 

Особливостями енергетичного сервісу є:

- Замовник енерговервісу не інвестує в проект.

- Всі ризики несе енергосервісна компанія.

- Інвестиції в проект, енергосервісні компанії відшкодовують після реалізації проекту, в слідстві платежів отриманих з економії на оплаті за енергетичні ресурси.

 

Тобто припустимо: раніше Ви платили за газ 10 000 грн. При підписанні енергосервісного договору, і утепленні фасадів за рахунок інвестора Ви стали платити 5 000 грн. Загальна економія становить 5 000 грн. За умовами контракту Ви погодилися віддавати 90% (або ж 5 000 * 0,9 = 4500 грн.) Економії протягом наступних 5 років. Платежі для Вас будуть складати 9 500грн, з яких 4 500 грн. ви будете віддавати енергосервіснійї компанії, і за рахунок цих платежів вони і будуть повертати свої інвестиції. Ви отримуєте загальну економію в 500 грн., А по закінченню п'яти років - 5 000 грн. при новому утепленому фасаді без власних вкладень. (* Спрощений розрахунок, без розрахунку зростання тарифів). Представлений підхід дозволяє перекласти весь план реалізації енергозберігаючого проекту і супутні ризики на енергосервісну компанію, що є важелем для якісного виконання всього комплексу робіт.

 

Хто може використовувати Енергосервіс?

- Приватні підприємці.

- Державні установи: школи, дитячі садки, лікарні та інші.

- ОСББ, багатоквартирні будинки.

- Промислове підприємство.

- Великі споживачі енергетичних ресурсів.

 

Що потрібно знати перед укладанням енергесервісного договору?

- Чи є потенціал економії, який зможе залучити інвестрів?

- Добре вивчити умови контракту.

- Розуміння того, що ціни на енергоресурси будуть рости;

 

Наша компанія допоможе зрозуміти потенціал енергозбереження за допомогою енергетичного обстеження, розробити індивідуальні умови при підписанні контракту, вести підписання контракту, а також залучити можливого інвестора.

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:37:11 +0000
Навчання персоналу, служб головного інженера та головного енергетика /poslugi/energokonsalting/navchannya-personalu-sluzhb-golovnogo-inzhenera-ta-golovnogo-energetika /poslugi/energokonsalting/navchannya-personalu-sluzhb-golovnogo-inzhenera-ta-golovnogo-energetika

Підвищення енергетичної ефективності - завдання, головною метою якого є раціональне використання енергетичних ресурсів і зниження оплати за них. Промислові підприємства, житловий фонд, бюджетні установи беруть участь в реалізації заходів з енергозбереження.

 

Одним із головних завдань програми енергоефективності, окрім реалізації проектів з утеплення, модернізації інженерних систем, використання альтернативних джерел енергії, - також є виховання, навчання енергозберігаючої поведінки у населення, виконавчих служб, сервісних організацій, технічних служб.

 

Навчання персоналу, служб головного інженера і енергетика призначене для керівників підрозділів підприємства, інженерів і їх помічників, в інформації і побудові поведінкових навичок енергозбереження.

 

Програма навчання містить:

- Мотиваційний курс про необхідність економії енергії.

- Розділ про енергетичне обстеження і визначення потенціалу енергозбереження.

- Огляд новітніх технологій енергозбереження (індивідуально під профіль замовника).

- Підбір найбільш ефективних технологій під профіль підприємства.

- Спільна розробка рішень щодо зменшення споживання енергії.

- Розробка внутрішніх документів, які стосуються питань енергозберігаючого поведінки.

 

Також буде розглянута можливість впровадження системи енергетичного менеджменту, як методу управління енергоресурсами, а також простого шляху в забезпеченні енергоефективності підприємства. Буде проведено аналіз системи обліку енергоспоживання, що в майбутньому дозволить побудувати систему енергомоніторингу, а також знизити енергоспоживання. Основними завданнями навчання персоналу служать:

- Скорочення нераціонального використання енергії.

- Викорінити безоблікове споживання ресурсів.

- Знизити рахунки за оплату спожитого газу, тепла, електроенергії, води.

- Знизити енергоємність виробництва..

- Визначити обладнання, яке не відповідає вимогам енергоефективності.

- Підвищити ККД працюючого обладнання.

- Знизити втрати енергії в мережах тепло, електропостачання.

- Оптимізувати роботу інженерних мереж, технологічних ліній.

- Підвищити якість продукції, що виготовляється, послуг, що надаються.

- Аналізувати можливість реалізації державних механізмів у сфері енергозбереження.

 

За кінця навчання персонал освоїть програму енергозбереження для власного підприємства, з ключовими розділами про:

- Цільові показники енергозбереження.

- Очікувані результати від впровадження представлених заходів в кВт год, Гкал, м3 та інше.

- Очікувані результати в інвестиційному плані.

- Економічному ефекті (терміні окупності проекту).

 

Крім заходів з енергозбереження потрібно сформувати енергозберігаючу поведінку персоналу. Ефективна поведінка має складатися з таких заходів: часта перевірка, візуальний огляд обладнання, аналіз закупівлі обладнання та витратних матеріалів, контроль за експлуатацією, а також обслуговування приладів

]]>
[email protected] (Super User) ЕнергоКонсалтинг Thu, 29 Sep 2016 06:39:22 +0000