Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Підготовка до участі в енергозберігаючих програмах отримання інвестицій через механізм ЭСКО (енергсервіс)

Сьогодні всі задаються питанням: «для чого потрібно раціонально використовувати природні енергоресурси?». Відповідь можна знайти сильно не заглиблюючись в питання енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності. Постійне зростання цін на електроенергію, природний газ, централізоване теплопостачання змушують нас з Вами замислюватися про раціональне використання цих ресурсів, так як їх кількість обмежена.

 

Так, ось ціни на енергоресурси зростають не тільки для кінцевого споживача але і по відношенню до промисловості, бізнесу, житлового фонду (багатоквартирних будинків) і для об'єктив держмайна. З цього розробляються різноманітні способи щодо стимулювання і залучення фінансування проектів, механізмів, які приведуть до раціонального використання енергоресурсів та енергозбереження. Одним з таких інструментів, крім кредитування, грантових програм, державного фінансування є механізм ЕСКО, або ж енергосервісний контракт.

 

Енергосервісний контракт - це перш за все договір, предметом якого є реалізація енергозберігаючих заходів за рахунок виконавця на об'єкті замовника, з подальшим розподілом досягнутої економії між двома сторонами.

 

З яких основних пунктів повинен складатися енергосервісний контракт?

  1. Перш за все про величину економії енергетичних ресурсів (газ, вода, електрична енергія), яка обов'язково повинна бути досягнута після проведення комплексу робіт. (Тобто, якщо виконавець енергосервісного договору заявив про економію в 30% на газ, то після, для прикладу, модернізації системи опалення він повинен досягти цієї економія для повернення своїх інвестицій).

  2. Термін дії, який обумовлений досягненням передбачуваної економії енергетичних ресурсів (для прикладу він заключається на 5 років, з умовою економії в розмірі 3 567 420 грн.на опаленні за цих п'ять років).

  3. Переліку заходів з енергозбереження (виконавець надає замовнику список заходів, які він планує провести, і відповідну градацію по економії.

 

Наприклад:

· Утеплення фасадів - 15%

· Заміна вікон - 10%

· Модернізація системи опалення - 14%

 

Особливостями енергетичного сервісу є:

- Замовник енерговервісу не інвестує в проект.

- Всі ризики несе енергосервісна компанія.

- Інвестиції в проект, енергосервісні компанії відшкодовують після реалізації проекту, в слідстві платежів отриманих з економії на оплаті за енергетичні ресурси.

 

Тобто припустимо: раніше Ви платили за газ 10 000 грн. При підписанні енергосервісного договору, і утепленні фасадів за рахунок інвестора Ви стали платити 5 000 грн. Загальна економія становить 5 000 грн. За умовами контракту Ви погодилися віддавати 90% (або ж 5 000 * 0,9 = 4500 грн.) Економії протягом наступних 5 років. Платежі для Вас будуть складати 9 500грн, з яких 4 500 грн. ви будете віддавати енергосервіснійї компанії, і за рахунок цих платежів вони і будуть повертати свої інвестиції. Ви отримуєте загальну економію в 500 грн., А по закінченню п'яти років - 5 000 грн. при новому утепленому фасаді без власних вкладень. (* Спрощений розрахунок, без розрахунку зростання тарифів). Представлений підхід дозволяє перекласти весь план реалізації енергозберігаючого проекту і супутні ризики на енергосервісну компанію, що є важелем для якісного виконання всього комплексу робіт.

 

Хто може використовувати Енергосервіс?

- Приватні підприємці.

- Державні установи: школи, дитячі садки, лікарні та інші.

- ОСББ, багатоквартирні будинки.

- Промислове підприємство.

- Великі споживачі енергетичних ресурсів.

 

Що потрібно знати перед укладанням енергесервісного договору?

- Чи є потенціал економії, який зможе залучити інвестрів?

- Добре вивчити умови контракту.

- Розуміння того, що ціни на енергоресурси будуть рости;

 

Наша компанія допоможе зрозуміти потенціал енергозбереження за допомогою енергетичного обстеження, розробити індивідуальні умови при підписанні контракту, вести підписання контракту, а також залучити можливого інвестора.