Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Енергетичний паспорт будинку

Як відомо, на сьогоднішній день на опалення житлових приміщень ми витрачаємо більше 45% всіх енергоресурсів країни. Але як можна оцінити будівлі з точки зору енергоефективності? Наскільки панельні будинки гірші за цегляні? Де тепліше жити?

 

На допомогу нам приходить енергетичний паспорт.

 

Енергетичний паспорт будівлі - це офіційний документ, у якому вказані геометричні, теплотехнічні, а також енергетичні характеристики будівлі із зазначенням відповідних показників енергоефективності та відповідність їх вимогам нормативних документів.

 

На даний момент у національному законодавстві діє ДСТУ-Н Б А.2.2-5: 2008 «Керівництво з розробки та складання енергетичного паспорту будинків при новому будівництві та реконструкції», де чітко прописані усі рекомендації по виконанню розрахунків і методика виконання обстеження будівлі.

 

Енергетичний паспорт або ж паспорт енергоефективності видається після проведення енергетичного обстеження (енергоаудиту). Тобто, для того, щоб його отримати необхідно, щоб кваліфікований фахівець провів комплексне обстеження з занесенням характеристик в Енергопаспорт.

 

Також за аналогією з електроприладами паспорт енергоефективності передбачає зазначення відповідного класу енергоефективності:

- «А» - будинок з відмінними показниками;

- «В»

 - «С»

- «F» - будинки з найгіршими показниками.  ....

 

Розрахунок оснований на порівнянні розрахункового питомого споживання теплової енергії на опалення будинку з нормативним значення для цього типу будинку. На даний момент, для розуміння, будівництво нових будинків допускається тільки при показниках класу енергоефективності не нижче «С».