Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Оцінка можливості використання вторинної енергії на виробництві

Програма в галузі енергозбереження та підвищення рівня енергоефективності виробництва обов'язково включає в себе споживання вторинних енергоресурсів. Під вторинними енергоресурсами (ВЕР) слід розуміти відходи виробничих циклів, які мають енергетичний потенціал і можуть використовуватися для отримання додаткового тепла. Велике значення у загальному тепловому балансі підприємства можуть грати пристрої охолодження обладнання та котли-утилізатори. У деяких випадках ми можемо отримувати до 50% теплоти для потреб компанії.

 

 Відходи (доменний газ, тирса, абсорбційний газ), теплові відходи (фізична теплота від обладнання, відпрацьованих газів, пара, конденсаційна теплота), енергія тиску (потенціал газів і рідин після виконаної ними роботи).

 

Для оцінки потенціалу повторно використовуваної енергії виробництва проводиться обстеження, яке включає в себе збір статистичних даних та інформації про обсяг споживання енергоресурсів структури, розрахунок теплового балансу, облік тепла і палива. Після цього ми розуміємо потенціал ВЕР. Утилізація вторинної енергії є одним з головних потенціалів для економії на підприємстві. Аналітика та збір даних можуть проводиться по всій компанії і по його підрозділах окремо, аж до конкретної установки.

 

Розробка заходів по ревикористанню енергоресурсів вимагає певних тимчасових витрат як з боку аудиторів, так і з боку представників організації. 

 

Насамперед аналізується технічна інформація (паспорти на обладнання, технологічні карти, звіти пуско-налагоджувальних організацій, рекомендації галузевих інститутів). Після цього проводяться контрольні заміри для одержання відсутніх даних або визначення відповідності показникам.

 

Після проведення цих робіт складаються рекомендації щодо економії енергоресурсів та використання ВЕР. Після цього розробляються конкретні рішення. Вони можуть бути впроваджені в технологічний процес або своїми силами, або силами сторонніх компаній.

 

Також розробляється програма енергозбереження, яка ділиться на кілька етапів:

 

1). Реалізуючі заходи не потребують значних витрат. Це поліпшення технологічних процесів, поліпшення контролю і систем обліку, поліпшення якості палива, точне управління.

2). Скорочення енергоспожив

ання і мінімізація її втрат. Сюди відносяться: утеплення, заміна вікон ...

3). Впровадження систем і устаткування для збору ВЕР.

4). Установка систем опалення, що програмуються, заміна обладнання на енергоефективне, системи вентиляції з рекуперацією.

 

При зборі побічних енергоресурсів можна отримувати більше ресурсів ніж від ГЕС. І в подальшій перспективі роль цього джерела буде тільки збільшуватися. Цілі галузеві підрозділи можуть використовувати цей ресурс без закупівлі первинної енергії.

 

Але в цьому випадку величезну важливість має зниження втрат тепла в мережах при передачі до споживача. Адже зараз на передачу втрачається від 9% енергоресурсів. Тому так важливо періодично проводити енергоаудит та телевізійну зйомку мереж.

 

  Якщо у вас є інтерес до використання ВЕР на вашому виробництві, то звертайтеся до нас і ми з радістю вам допоможемо у цьому важливому питанні.