Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Основним обмежуючим фактором для залучення приватних інвестицій в енергозбереження є складність адекватної оцінки ризиків і термінів окупності проектів. У банків немає достатньої компетенції в цьому питанні, звідси і високі відсоткові ставки по кредитах.

 

 Інвестор або фонд більш спокійно ставиться до оцінки ризиків, але все ж завжди є певні побоювання в адекватній оцінці перспектив.

 

Основними напрямками для вкладень є: сільське господарство, сфера ЖКГ і ОСББ, електроенергетика, транспорт, заміна освітлення на енергозберігаюче, поліпшення систем теплопостачання, альтернативна енергетика.

 

У зв'язку з браком бюджетних коштів, перспективним є також оновлення ЖКГ. Розробка системи взаємодії ЖКГ, ОСББ, інвесторів і державних органів в сфері енергоефективності є пріоритетним завданням в Україні.

 

При розгляді проектів для інвестицій основним завданням є визначення основних поточних характеристик будівель і складання плану робіт з оцінкою термінів окупності. Чим ретельніше буде виконана ця робота, тим менше сумнівів виникає у інвестора при прийнятті рішення. Досвід проведення подібних розрахунків з обов'язковим проведенням енергоаудиту показує, що чим комплексніша і прозоріша картина, тим більше інвестиційна привабливість об'єкта і можливість отримання умов, які вигідніше банківського кредиту.

 

У ЖКГ та ОСББ ми в першу чергу звертаємо увагу на пункти теплопостачання. У 90% випадків основне обладнання зношене і дуже неефективне. Тому заміна обладнання і створення індивідуальних теплових пунктів є одним з найбільш вигідних, для приватних інвесторів, напрямків.

 

 

Для оцінки, обов'язковим є проведення енергоаудиту і розробка плану модернізації або заміни. Також ми надаємо правову та інженерно-технічну підтримку по підготовці документів для інвестора. Перспективним напрямком є ​​енергосервісні контракти, в яких мешканці платять фіксовану вартість за комунальні послуги, а повернення інвестицій гарантується енергозбереженням.

 

Основні напрямки для модернізації:

- значне збільшення ККД котельні;

- зменшення тепловтрат в теплотрасах;

- зменшення витрат на ремонт.

 Термін повернення інвестицій пов'язаний з фіксованим тарифом на послуги.

 

Календарний графік виконання робіт може бути складений з урахуванням реінвестування отриманого економією. Це дозволяє зменшити початкові вкладення і відповідно збільшується привавбливість об'єкта для інвестора.

 

Основні ризики:

- мала капіталізація енергосервісних компаній;

- постійно мінливі ціни і тарифи;

- немає захисту прав інвестора;

- низька кваліфікація компаній;

 

Універсальних порад на цю тему не існує. Оцінка кожного проекту і робота з інвестором проходить індивідуально.

 

Але в Україні постійно відкриваються нові можливості. Ми можемо допомогти вам з усіма питаннями, які стосуються сфери енергозбереження.