Підвищуємо Вашу
енергоефективність

 

При проведенні енергоаудиту важливо знайти проблемні місця. Тепловізор, прилад для візуалізації і вимірювання різниці температур, далеко не завжди показує всі проблеми. Для виконання комплексного обстеження використовують цілий комплекс приладів і програм залежно від того, які проблеми ми будемо шукати.

 

Тепловізор використовують для визначення нерівномірності прогріву приміщень теплою підлогою, визначення рівня втрат через стіни і перекриття, пошук містків холоду.

 

Але не завжди за допомогою тепловізора можна чітко ідентифікувати проблему. Особливо це стосується тих ситуацій на які впливають певні погодні умови. Наприклад виникнення протягів у вітряну погоду. Для визначення місць негерметичності зовнішньої оболонки будівлі використовують Blower-Door. Це комплекс приладів і програмних продуктів для виявлення і визначення рівня інфільтраційних втрат. У європейських нормах з енергозбереження чітко прописані граничні показники не герметичності будівель. Наприклад для пасивних будинків цей показник повинен бути не більше n 50 = 0,6 Vобщ / год.

 

Для вимірювання цього показника використовують спеціальну мембрану з вентилятором яку встановлюють в дверний проріз на місце вхідних дверей, інші отвори, (вентиляційні та каналізаційні труби) на час проведення тесту, щільно закривають. За допомогою вентилятора створюється надлишковий тиск або розрідження в будинку в 50 Па і в цей час датчиками вимірюють рівень зміни цього тиску. Чим швидше тиск вирівнюється з атмосферним тим менш герметична будівля.

 

Під час підвищеного тиску в будинку, при використанні димо машини, можна візуалізувати проблемні місця. У холодну пору року місця з основними тепловтратами добре видно в тепловізор. Основні проблемні місця для перевірки: дефекти віконних ущільнювачів, неякісний монтаж вікон, щілини при стику різних конструкцій (стін і покрівлі, стін і перекриттів). Варто пам'ятати, що усунення проблем з герметичністю будівель коштує дуже дешево в процесі будівництва і в сотні разів більше після здачі будинку в експлуатацію. Проведення комплексного енергоаудиту включає в себе проведення аудиту електричних мереж. Для цього використовують аналізатори якості електричної енергії. Для оцінки ізоляції проводів використовують мегаомметр і для аналізу розподілу навантажень - струмові кліщі.

 

Для точкового вимірювання температури можливе використання пірометра і контактного термометра. При оптимізації схем освітленості використовують люксометр. При аудиті систем вентиляції та кондиціонування необхідний термоанемометр.

 

Також для комплексної оцінки використовують багатофункціональні вимірювачі - реєстратори. Вони проводять вимірювання і запис набору даних за певний період часу.

 

Фахівці компанії СВН-Енерджи мають весь комплекс навичок і приладів для проведення детального енергоаудиту будівлі або підприємства.