Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Після визначення потенціалу енергозбереження об'єкта і терміну окупності настає час для визначення ціни запланованих робіт.

 

Складність об'єктивної оцінки витрат на реалізацію проекту полягає в тому що зазвичай комплекс робіт реалізується протягом кількох років. Для приватного котеджу все просто: склали перелік робіт, підібрали матеріали і обладнання, склали договору і підбили загальну вартість.

 

При оцінці проекту основними параметрами є:
- об'єм інвестицій
- річна економія
- термін окупності
- чистий прибуток

 

Говорячи про групу об'єктів або про підприємство на перший план виходить планування витрат на реалізацію ідей. Сюди входить організація фінансування, прогнозування термінів надходження грошових коштів і їх використання. Особливість розрахунку вартості інноваційного проекту полягає в тому, що від термінів його реалізації залежить і його економічна доцільність.
Попередній розрахунок виконується на початковому етапі, після розробки концепції. Відхилення від реальних цифр коливається в межах від -30 до + 75%. При розробці будівельної документації з'являється можливість більш точної оцінки і розбіг цифр скорочується до -10 - + 20%. Після закінчення проектних робіт, складання специфікацій обладнання та узгодження базових цін розрив скорочується від -5 до + 10%.

 

Розглянемо кілька методик формування ціни проекту:
Оцінка "зверху вниз" може бути використана на ранніх стадіях коли інформація про деталі ще не сформована. Визначення ціни проводиться за основними показниками без деталізації.
Оцінка "від низу до верху" проводиться при плануванні інвестицій і на завершальній стадії проектування. Розрахунки базуються на менших деталях і потім укрупнюються до визначення витрат по всьому проекту в комплексі.
Оцінка "по аналогу" використовується якщо є вже реалізовані схожі об'єкти.

 

Параметрична оцінка є комбінацією розрахунку "по аналогу" і оцінки "зверху вниз". Суть такої роботи в пошуку такого параметра який головним чином впливає на загальну вартість проекту. Зазвичай використовується коли є кілька аналогічних об'єктів або будівель. При наявності декількох параметрів додатково проводиться розрахунок впливу параметра (визначення ваги) на вартість всього проекту. Даний метод має значно більшу точність визначення витрат ніж метод "по аналогу".

 

Оцінка проекту від низу до верху є найбільш точною але і найбільш трудомісткою. Також слід враховувати що для такої роботи потрібна повна готовність проектної документації. При визначенні інвестиційної привабливості або первинному плануванні найкращим методом ми вважаємо багатопараметричну модель. Такий метод є водночас не трудомістким і досить точним для прийняття рішень на початковому етапі. Адже на стадії прийняття рішення потрібно правильно оцінити перспективність.

 

Слід враховувати і тривалість проекту, це час від прийняття рішення по запуску, до моменту коли він перестане бути прибутковим.

 

Якщо у вас виникли складності з розрахунком вартості проекту з енергозбереження або у визначенні інвестиційної привабливості. Звертайтеся до нас і ми допоможемо Вам зробити правильний вибір.