Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Електроопалення

Вибір системи опалення при будівництві будинку є одним з ключових. На вибір впливає безліч факторів. Фізична можливість підключення, наявність необхідних дозволів та економічна доцільність. Наприклад установка твердопаливного котла на лісопилці або в сільській місцевості  - це абсолютно логічно, а для котеджу або квартири доцільність такого рішення під великим питанням. Найзручнішим є електричне опалення. Воно є і найбезпечнішим. З подорожчанням газу установка електрокотла стала розглядатися нарівні з установкою газового котла.

 

Так чим вигідно електроопалення і які його особливості?

 

В Україні велика частина електроенергії виробляється атомними станціями і при використанні двухтарифного лічильника. Використовувати електроопалення в нічний час в два рази вигідніше ніж газове. Але можливість установки електричного опалення залежить від площі і можливостей електричної мережі.

 

Для розрахунку необхідної потужності, слід керуватися простою формулою: на кожні десять квадратних метрів необхідний 1кВт електричної потужності. Якщо можливості мережі недостатньо то для електроопалення можна використовувати тепловий насос. Він вимагає в 3-5 разів менше електроенергії при такій же тепловій віддачі.

 

Наступною перевагою на користь електрики є більш простий монтаж, менша кількість дозвільних документів для підключення. Варто відзначити і простоту управління і широкі можливості для автоматизації таких систем. Але при досить великих обсягах споживання теплової енергії газове опалення поки є досить вигідним.

 

Прилади для електроопалення діляться на три основні групи (по виду тепловіддачі):

- конвективні прилади (радіатори, електрокотли, конвектори);

- прилади променевого нагріву (інфрачервоні панелі, карбонові нагрівачі, плівки ...);

- прилади повітряного нагріву (тепловентилятори);

 

В основі першої групи приладів лежить принцип повітряної конвекції (перемішування) при якому гаряче повітря піднімається нагору а холодний опускається вниз.

(+)

- Високий ККД

- Ефективність системи і можливість обігріву великих площ

- Широкий вибір обладнання

- безшумність

(-)

- піднімає пил з підлоги

- більшість систем пересушує повітря

- тепле повітря концентрується під стелею

 

Друга група використовує принцип аналогічний сонячному. Інфрачервоні промені нагрівають поверхню на яку потрапляють. Найбільш комфортними та корисними є промені з довжиною хвилі від 3 мкм.

(+)

- високий ККД

- економічність за рахунок точкового впливу

- не пересушує повітря

- просто монтується

- безпечне

(-)

- нерівномірний нагрів (швидко нагріває предмети і повільно приміщення)

- незручно при опаленні великих приміщень

 

Третя група працює як перша але з додатковим вентилятором для кращої конвекції.

(+)

- тепловий ККД вище ніж в першій групі

- висока швидкість нагріву приміщення

(-)

- створює протяги

- вимагає більшої потужності

- галаслива

 

Системи електроопалення є чудовою альтернативою газового обладнання. Ці системи відмінно доповнюються сонячними панелями і геліоколекторами. А простота настройки значно підвищує їх економічність. Враховуйте що в світлі імплементації Паризьких угод з клімату 2015 Україна взяла на себе зобов'язання скоротити споживання викопних джерел енергії, до яких відноситься газ і вугілля. Побудова високоефективних електричних систем для опалення та ГВП є відмінним вибором на майбутнє.

 

Якщо у Вас виникли труднощі з вибором енергоефективної системи опалення то звертайтеся до нас і ми допоможемо Вам зробити правильний вибір.