Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Оцінка здатності даху для монтажу сонячних модулів

Оцінка здатності даху для підтримки сонячних модулів вимагає аналізу стану покрівлі, розрахунок впливу ваги сонячних модулів і опорних конструкцій, а також береться до уваги потенційний вплив снігу і вітру.

 

Типові сонячні модулі важать від 9 до 23 кг кожен і розподіляються рівномірно по всій площі даху разом із монтажними системами, які підтримують їх. Розділивши вагу модулів, як правило, ми приходимо до того, що сумарна вага сонячних модулів і монтажних систем, які їх підтримують становить близько 13-17 кг на квадратний метр Вашого перекриття.

 

Більшість будівель, побудованих після 1970 року, призначені для підтримки навантаження набагато більшого, ніж це. Наші нормативи, ДБН, вимагають проведення попередньої консультації з приводу монтажу сонячних батарей, але в цілому такі навантаження є прийнятними.

 

Житловий фонд у нашій країні зазвичай включає в себе скатний дах, на який сонячні модулі змонтовані паралельно до його поверхні. Якщо нахил даху не надто великий, модулі можуть утримувати сніг і вага навантаження на покрівлю може різко збільшитися.

 

Таке навантаження може бути значно більше, ніж раніше обчислене нами, тому що сніг може важити набагато більше, ніж модулі. Крім того, існують обставини, при яких снігове навантаження буде більше, ніж те, що буде розраховуватися з кількості снігу на землі, включаючи ефекти дрейфу або ковзання снігу. Фактичне обчислення такої ваги і супутніх проблем, вимагає аналізу конструкції даху і детальної місцевої кліматичної інформації.

 

Також потрібно звернути на додаткове вітрове навантаження, викликане сонячними батареями і монтажною системою, що підтримує сонячні модулі. У деяких випадках, сонячні модулі можуть діяти як вітрило, і вітер з-під модуля може створювати дуже високі навантаження підйому.

 

При наявності достатньої кількості спрямованої вгору сили, кріплення сонячних модулів можуть ослабнути, і навіть можливий варіант, що сам дах разом із сонячною станцією може суттєво деформуватися.

 

Тому потрібно також проводити мінімальний розрахунок підйомної сили вітру (Fw це продукт сили вітру, помноженої на довжину модуля, та помноженої на відстань між рейками), аналогічно іншим розрахункам навантаження.

 

SVN Energy, а також наші партнери, надає ряд інструментів для розрахунку таких параметрів, як загальне навантаження на покрівлю, снігове, навантаження спричинене сонячними блоками, підняття від вітру і притискної сили від снігу. Ці значення сильно відрізняються від місця до місця і повинні розглядатися ретельно для конкретного замовника.

 

У тих місцях, де можуть бути екстремальні вітри, або там, де може бути важкий сніг, наш інженер буде розробляти спеціалізовану індивідуальну систему підтримки та монтажу для сонячних модулів.

 

Так як термін служби сонячних станції сягає до 25 років, модулі призначені залишатися на місці протягом багатьох десятирічь; правильне їх кріплення до даху має важливе значення для цього тривалого терміну експлуатації.