Підвищуємо Вашу
енергоефективність

Пошук проблемних фотомодулів за допомогою тепловізійної зйомки.

ноді трапляється так, що нова сонячна станція не виходить на заданий режим роботи. Або станція, що служила довгі роки, значно втрачає в потужності.

Мова не йде про погані погодні умови або падінні потужності на кілька відсотків. Ми говоримо про втрати в продуктивності в десятки відсотків. Таке зниження продуктивності, якщо не робити рішучі дії, загрожує нам збільшенням терміну окупності станцій на роки.

Через що це може статися якщо основні елементи, на перший погляд у порядку?

Із закону побудови електричної системи, продуктивність послідовно з'єднаних фотомодулів падає пропорційно зменшенню кількості правильно працюють осередків. А сила струму дорівнюватиме силі струму найслабшої ланки. Саме тому слід всіляко уникати часткового затінення сонячної станції. Адже при затіненні невеликої частини одного модуля значно страждає продуктивність всієї системи.

Якщо в сонячний день станція станція не виробляє необхідної кількості енергії то це може бути пов'язано з виходом з ладу кількох осередків в різних фотомодуль. І це в 99% випадків не видно неозброєним оком. Пошкодити крихку осередок без видимого пошкодження покриття фотомодуля досить легко. Це може статися при недбалому монтажі і під час перевезення або він може бути банально забруднений.

Як знайти несправні фотомодулі?

Варіант 1:

Розбирати систему і поетапно вимірювати характеристики кожної панелі. Затрати цього варіанту досить значні,а ефективність під питанням. Можна почати перевірку станції при одному рівні освітленості, а закінчити зовсім при іншому.

Цей варіант має лише один умовний плюс - не вимагає дорогого устаткування.

Варіант 2:

Найменш трудомісткий і найбільш ефективний. Можна оцінити коректність роботи фотомодуля по його тепловим властивостям дистанційно. Адже при при пошкодженні (забрудненні) осередок фотомодуля починає працювати зовсім в іншому тепловому режимі і це добре видно в тепловізор.

Плюсами такого способу перевірки є:

+ Станцію можна перевірити під час її роботи

+ Може проводитися на значних площах

+ Фотомодулі не вимагають демонтажу

Мінуси теж є:

- Для такої перевірки підійде не кожна тепловізійна камера.

Чутливість теплового модуля тепловізора повинна бути ≤0.08K. Бажана роздільна здатність 320 * 240 пікселів. Про вартість таких приладів ми краще не будемо говорити. Купувати такий прилад для перевірки домашньої сонячної станції абсолютно недоцільно. Але замовити тепловізійну зйомку або взяти такий тепловізор в оренду ви можете.

Для успішної перевірки потрібно дотримуватися таких правил:

 1. Мати відповідний тепловізор з чутливим сенсором, адже захисне скло сонячних модулів може бути непрозорим для бюджетних тепловізорів.
 2. Бажано наявність ручних регулювань рівня і температурного діапазону
 3. Перевірку потрібно виконувати при рівні інсоляції не менше 500 Вт / м2 (бажано в зимовий час, тоді отримаємо найбільш контрастне зображення). Хоча маючи тепловізор з широким температурним діапазоном можна проводити перевірку і влітку.
 4. Вибрати правильний кут розміщення до площини фотомодуля. 5-60 °
 5. Якщо є можливість візуального доступу до задньої частини фотомодуля, то краще діагностувати з заднього боку. В цьому випадку ми позбавляємося від паразитних віддзеркалень на склі та підвищуємо точність діагностики.
 6. Фотомодулі повинні бути під навантаженням

 

 

Які несправності можна діагностувати цим образом?

При тепловізійної діагностики фотоелектричної станції ми можемо бачити наступне:

 • Якщо вся панель гаряче ніж сусідні - це говорить про проблему підключення.

 • Якщо окремі елементи (або точки на елементах) рясніють гарячими точками то це говорить про дефектних діодах або про внутрішні короткі замикання.

 • Зображення типу "клаптева ковдра" говорить про проблемний зворотній діод в модулі.

 • Осередки з більш високою потужністю мають велику температуру, це вказує на проблеми з'єднання

 • Гарячі точки на окремих осередках говорять про фізичних дефектах.

 

Ця гаряча точка в одному місці вказує на фізичний дефект в одному з сонячних елементів.

Резюме.

Тепловізіонная діагностика фотоелектричних систем є найбільш раціональним методом. Дозволяє перевірити як окремі поля так і конкретні фотомодулі без відключення системи, що економить ресурси і час.

Якщо у Вас виникла проблема з пошуком причини падіння потужності Вашої сонячної станції, то звертайтеся до нас за проведенням тепловізійної діагностики поля фотомодулів.

 

З повагою керівник відділу енергозбереження

Павло Бирюкович

тел +380503582282, +380975153839